Mari Pukk teab, kuidas ilma fototöötluseta ilus välja näha

PARIM UUSTULNUK: Ehkki Mari Pukk oli tänavu laval esmakordselt, noppis ta kohti ja tiitleid juba terve hulga. Üks eriauhindadest oli ka parima uusutulnuka tiitel. KASPAR SAAREMETS

PARIM UUSTULNUK: Ehkki Mari Pukk oli tänavu laval esmakordselt, noppis ta kohti ja tiitleid juba terve hulga. Üks eriauhindadest oli ka parima uusutulnuka tiitel.
KASPAR SAAREMETS

Retsept on teoorias lihtne: võta end käsile, tee trenni ja toitu tervislikult. Oluline on aga retseptist viimsegi grammini kinni pidada ja just seda nõutud pulmafotograaf Mari Pukk tegi.

Praktikas see retsept nii lihtne polegi, endaga tuleb teha tõsist tööd. Ülesastumised võistluslavadel on andnud aga kinnitust – Mari on oma rännakul õigel teel.

Aga alustame ikka algusest. Mari on sündinud Orissaares, kuid kui ta neljane oli, kolis nende pere linna. Koolitee möödus tal seega Kuressaares. Esmalt käis ta Kuressaare gümnaasiumis, seejärel tuli Saaremaa ühisgümnaasium.

Lapsena käis ta mitu aastat Saarepiiga koolitusel. See oli tema sõnutsi umbes nagu modellikool. Seda, et ta tahtnuks modelliks saada, Mari ei mäleta. Talle laval lihtsalt meeldis.

Kuigi praegu on ta eelkõige tuntud oma fotograafia ja viimasel ajal ka saavutuste poolest fitnessis, puudus tal toona suurem huvi nii fotograafia kui ka spordi vastu. Ujuda talle küll meeldis, kuid seda niisama, mitte rangelt trenni tehes.

Lemmikaine oli Maril matemaatika ning nii käis ta hea meelega ka matemaatikaolümpiaadidel. Peale selle paelusid teda ka füüsika ja keemia. Käis ta ju SÜG-is reaalkallakuga klassis.

Kui kool läbi sai, läks Mari edasi õppima Tallinna tehnikaülikooli ehitusteaduskonda. Mari ise ütleb üldsõnaliselt, et ehitust, aga spetsiifilisemalt öeldes kinnisvarahaldust. Eeskujuks oli talle isa, kes oligi ehitaja. Tõsi, tema oli teedeehituse peal.

Tahtis ka ilusaid pilte teha

Erialast tööd tegi Mari mitu head aastat. Praegu ta enam selle töö peal pole. Nüüd on ta läbi ja lõhki fotograaf. Alustas ta fotograafiaga 2009. aastal. “Kõigepealt ostsin kaamera,” tunnistab ta. Kellelgi ta tuttavaist oli kaamera, too tegi ilusaid pilte ning Mari mõtles, et tema tahab ka. Nõnda ta siis ostiski peene peegelkaamera. “Siis avastasin aga, et ma ei oskagi sellega midagi teha,” nendib ta. Olukorra parandamiseks läks ta algajate kursusele ja sai seal aru, et ainult pildistamisest ei piisa, pilte tuleb ka töödelda

Pikem lugu ilmus laupäevases Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email