Pähklast tuleb tervislik tatar ja kasulik tudraõli (1)

LÄHEB KAUBAKS: Meisterkokk Sander Väärt (vasakul) kiidab väärt kaupa. Ettevõtja Aivar Lember on rahul. Kõik on hästi välja tulnud. MAANUS MASING

LÄHEB KAUBAKS: Meisterkokk Sander Väärt (vasakul) kiidab väärt kaupa. Ettevõtja Aivar Lember on rahul. Kõik on hästi välja tulnud.
MAANUS MASING

Kõige muu hea ja kasuliku kõrval on Saaremaal nüüdsest võimalik saada ka kohalikku toortatart ja väärtuslikku tudraõli, võisid toitlusspetsialistid neljapäeval kogeda Karmeli OÜ vastvalminud väiketööstuses Pähkla külas.

Kogemustega põllumees Aivar Lember koos poeg Kareli ja tütar Katrega tutvustasid Pähkla kunagises teraviljakuivatis uue näo ja sisu saanud ruumides kõike seda, mida tatrast ja põldtudrast meie toidulaua rikastamiseks teha annab.

Külalised maitsesid tatraleiba, mekkisid tudraõli ja teisi tooteid ning olid pakutavast vaimustuses.

Programmi “Eesti maitsed” eestvedaja Aivar Hanson ütles, et Eestit kui hea toidu maad saab üha paremas valguses tutvustada tänu ettevõtjatele, kes toovad turule uusi maitsvaid ja tervislikke tooteid.

Kuressaare kohviku Retro peakokk Sander Väärt ei olnud kiidusõnadega kitsi. “Olen ise Karmeli tooteid maitsnud. Äge! Meie eesmärk ongi kasutada rohkem kohalikku tervislikku toorainet. Pähklas kasvatud ja töödeldud tatart ning põldtutra saab kasutada roogade valmistamisel mitmel viisil. Kokad on nende toodete turule tulemisega ülimalt rahul,” toonitas meisterkokk Väärt.

Kohviku Mosaiik peakokk Risto Laanet ütles, et kõik see, mis Aivar Lember oma perega on ette võtnud, süstib ka toidutegijaisse positiivsust, õhutades katsetama uusi mahedaid puhtaid komponente mitmesuguste roogade valmistamisel.

Saaremaa kokkade liidu eestkõneleja Adam Tamjärv restoranist Mais tänas võõrustajaid, öeldes, et nüüd on kokkadel küllaga mõtteainet, kuidas uudistooteid paremini ja äratuntavamalt kasutada.

Rahule jäid ka Aivar, Karel ja Katre Lember. Kuidas tekkis aga põlisel põllumehel Aivar Lembril idee tatrajahu ja tudraõli tegemiseks? “Vana päevinäinud kuivati seisis kasutult. Tulime mõttele ajahambast puretud ehitises mõned ruumid korrastada ja saagi ümbertöötlemiseks vajalikud seadmed soetada. Nüüd on see tehtud,” rõõmustas OÜ Karmeli juhatuse liige Aivar Lember.

Väikeettevõtte südameks on veski. Austriast ostetud moekas puidust jahvatamisseade mahuks elutuppagi kenasti ära. Veski on küll pisike, aga selle tootlikkus üsnagi suur. Tunniga võib saada 70 kilo kvaliteetset tatrajahu. Sõeladega annab timmida, millist toodet parasjagu vaja.

“Me väga palju ette ei tee. Kuna tatar on bioloogiliselt aktiivne, siis on hea, kui jahu üsna kohe kasutamist leiab,” rääkis Lember.

Veel toonitas tatraveski käima pannud Aivar, et tatras ei ole gluteeni, seega saavad tatratoite tarbida need, kes gluteeni ei talu. Peretütar Katre pidas oivaliseks tatraputru, millest tal siiani, vaatamata pidevale tarbimisele, pole tüdimust tekkinud. “Oi kui palju võimalusi tatar annab! Proovige teha tatrakisselli. Natuke marju ja tatart, küll tuleb maitsev magustoit,” soovitas peremees.

Küsimusele, kas Karmeli püüab oma tooteid ka eksportida, vastas osaühingu juhatuse liige Karel, et esialgu ei ole see plaanis. Kui aga nõudlust on, siis miks ka mitte. Peatselt avab Karmeli Pähklas müügipunkti.

“Kui me selle tarvis väikese palkmaja kätte saame, siis avamegi kohe uksed. Enne jaanipäeva saame juba kõigile soovijaile uudistooteid pakkuda,” andis Lember teada.

Print Friendly, PDF & Email