Valsi elanik Robi: siin on nii palju ruumi! (4)

PALJU RUUMI: Robert Mägi sõnul oli ta tuba Pähklas praegusest poole väiksem.  IRINA MÄGI

PALJU RUUMI: Robert Mägi sõnul oli ta tuba Pähklas praegusest poole väiksem.
IRINA MÄGI

Eile Pähklast uude Lääne-Saare valla hooldekodusse kolinud Robert Mägi rõõmustab Saaremaa Valsi avaruse üle.

Eile end kaheses toas sisse seadnud 67-aastane Robert ehk Robi elas enne eilset kolimist Pähklas.

“Pähklas oli ikka päris kitsas, ei anna sellega siin võrreldagi,” nentis ta. Kuigi ka uues kohas elab ta kaheses toas – naabriks on tal senine toakaaslane –, ütles Robi, et Pähklas oli nende kahene tuba praegusest poole väiksem.

“Siin majas on ikka söökla, aga seal pidime sööma koridoris, käed-jalad koos,” kirjeldas ta.

Robi sõnul on uue koha pluss ka see, et toas on oma WC ja duširuum. “Pähklas olid meil kindlad pesemisajad,” rääkis ta. “Ja seal oli korruse peale ainult üks vets.”

Uus hooldekodu on Robi arvates küll ruumikas ja ilus, ent Pähklast ära kolida oli tal siiski kahju. “Seal astusid majast välja aeda murule, aga siin on ainult väike siseõu,” tõdes ta. “Kui Pähklas poleks olnud ruumipuudust, oleks seal olnud ideaalne.”

Isiklikke asju peale rõivaste Robi Pähklast kaasa ei võtnud, küll aga oma lameekraaniga televiisori – Robi meelest on see parem kui hooldekodu kineskooptelekas.

“Tegelikult võtab suurem osa vanureid kolimist väga raskelt,” tõdes hooldaja Ilme Ligi, kes töötas ka Pähklas. “Kõik on uus ja harjumine võtab inimestel aega.”

Ligi sõnul on uus hooldekodu ilus. “Võrreldes Pähklaga on siin ruumi ja avarust palju rohkem,” leidis ta. “Siiski, nende jaoks, kes liiguvad ratastoolis, jääb tubades ruumi ikka väheks.”

Print Friendly, PDF & Email