Talendid tulevad kardirajale

Eeloleval nädalalõpul on Auriga kaubanduskeskuse juures avatud kardirada.

Kui laupäeval saavad võidu sõita kõik huvilised, siis pühapäeval algab sealt Auto24 Talendid Rajale 2016 võidusõidutuur.

Talendid Rajale esindaja Martin Haraku sõnutsi oli eile pärastlõunal Honda Kuressaare etapile registreerunud 20 last, kuid see arv kasvab enamasti vahetult enne registreerimise sulgumist. “Ootame võistlema umbes 50 noort võidusõitjat üle terve Eesti,” märkis ta pühapäevasest võistlusest kõneldes.

Raja kõrval on Haraku kinnitusel ruumi ka pealtvaatajatele. Rada on avatud juba laupäeval ja siis saavad kõik huvilised sõltumata vanusest hobikardisõitu proovida. “8-minutiline sõit maksab 10 eurot ning sellest on enam kui küll, et hobikardiga tutvust teha,” kinnitas Harak.

Laupäevaseks kardisõiduks registreeruda pole tarvis, sõitma pääseb elavast järjekorrast.

Kogu võistlusega seotud info leiab leheküljelt www.talendidrajale.ee. Selles keskkonnas käib ka registreerimine.

Etapi osavõtutasu on võistlejatele 20 eurot, mis sisaldab igale osalejale vähemalt kaks sõitu ning kõike võidusõiduks vajalikku (kiiver, kindad, vajadusel kombe jne).

“Seega on etapil osalemine isegi odavam, kui niisama kardikeskuses sõitmas käimine,” nentis Martin Harak.

Osaleda saavad kõik 2003. aastal ja pärast seda sündinud poisid ja tüdrukud, kes ei ole enne tänavust aastat võidusõidulitsentsi omanud. “Selle kitsenduse eesmärk on eemal hoida nn professionaalsed võidusõitjad,” selgitas korraldaja.

Tänavune hooaeg on Haraku sõnul jõudnud poole peale. Kuressaarega algab talendisarja suvetuur ning seni peamiselt Tallinnale keskendunud sari liigub edasi sellistesse linnadesse nagu Pärnu, Haapsalu ja Tartu.

Sarjas sõidetakse kokku 14 etappi, millest läheb arvesse kümme paremat tulemust. Peaauhinnaks on päris ehtne võistluskart Birel väärtusega umbes 4500 eurot.

Teise ja kolmanda koha omanikud saavad võimaluse teha täismahus kaasa kardi-
spordi Eesti meistrivõistluste üks etapp tipptiimi ridades.

Print Friendly, PDF & Email