Muuseum esitles linnuskindluse uuendatud ajalugu (1)

PÕLVKONDADE SIDE: Teose üks autoreid Garel Püüa (vasakul) meenutas, kuidas ta poisipõlves isa Endli töö juures küsis, millal see loss siis ehitati, ja isa pidi tunnistama, et ei oskagi sellele küsimusele täpselt vastata. Nüüd on Endel Püüal poja osalusel valminud raamatust võimalik igale küsijale vastuseid otsida. RAUL VINNI

PÕLVKONDADE SIDE: Teose üks autoreid Garel Püüa (vasakul) meenutas, kuidas ta poisipõlves isa Endli töö juures küsis, millal see loss siis ehitati, ja isa pidi tunnistama, et ei oskagi sellele küsimusele täpselt vastata. Nüüd on Endel Püüal poja osalusel valminud raamatust võimalik igale küsijale vastuseid otsida.
RAUL VINNI

Saaremaa muuseum esitles eile laiemale avalikkusele uut monograafiat “Kastellist kindluseni. Kuressaare linnus-kindluse ehituslugu uute väliuuringute valguses.”

Garel Püüa, Ragnar Nurga ja Tõnu Sepa kirjutatud teos hõlmab Kuressaare linnus-kindluse 600 aasta pikkust ehituslugu 14.–19. sajandini, tuginedes aastatel 2010–2014 toimunud mahukatele arheoloogilistele uuringutele. Rohkem kui 200 värvifoto, skeemi ja joonisega illustreeritud raamat annab põhjaliku ülevaate Kuressaare piiskopilinnuse kujunemisest, kesk- ja uusaegsetest kaitserajatistest ja uuringute hetkeseisust. Lugemise hõlbustamiseks on raamatule lisatud põhjalik arhitektuuriterminite sõnastik.

 

Print Friendly, PDF & Email