Kuivastu sadama kohvik vajab teenindajat või kokka (2)

HAMBURGER ON POPP: Laevale tõttavad kliendid eelistavad kiirelt valmivaid toite. Kuivastu sadama klienditeenindaja Ülle Tamm ja juhataja Tiina Läheb annavad tasuta kaasa rõõmsa naeratuse. MAANUS MASING

HAMBURGER ON POPP: Laevale tõttavad kliendid eelistavad kiirelt valmivaid toite. Kuivastu sadama klienditeenindaja Ülle Tamm ja juhataja Tiina Läheb annavad tasuta kaasa rõõmsa naeratuse.
MAANUS MASING

Teist hooaega alustav kohvik Kuivastu sadamas otsib töötajat, kelle ülesandeks on kliente teenindada. Kuigi kandideerimise lõppajaks on märgitud 30. juuni, tuleks tööle asuda niipea kui võimalik. Töökohale kandideerides on võimalik teha ka proovitööpäev.

Töötajalt eeldatakse positiivset ellusuhtumist, kohusetundlikkust, rõõmsameelsust, kliendisõbralikkust, head suhtlemisoskust, korrektsust, paindlikkust ja valmidust meeskonnatööks.

“Kasuks tuleb varasem kogemus klienditeenindajana või kokkupuude toitlustamisega, kuid kõik on õpitav,” ütles kohvikut pidava Tinkira OÜ juhataja Tiina Läheb.

Nende kuueliikmelises kollektiivis on kahes vahetuses tööl klienditeenindaja, kokk ja allkorrusel asuva poe müüja, kes kõik sooviksid suveajal natukene puhata. Seega pole vahet, millise varasema taustaga inimene on, vähem või rohkem puutub ta kokku kõigi nimetatud töödega.

Ei pea kohe kõike oskama

“Uus töötaja ei pea kohe kõike oskama, sest teised töötajad on universaalsed. Kui keegi soovib näiteks kokaks tulla, siis läheb üks praegustest kokkadest teenindajat asendama,” selgitas Tiina Läheb.

Töötaja läbib hügieenikoolituse ja tal peab olema kehtiv tervisetõend. Lõunasööki pakutakse kohapeal. Töö on aastaringne ning vahetustega töö eest makstakse kindlat kuupalka. Kuna müüakse ka alkoholi, siis aleealistele suvetööks see koht ei sobi.

“Kõige suurem probleem on, kui tööle soovib tulla mõni mees. Siis pean hakkama uut riietusruumi ehitama,” muigas Tiina. Praegu on neil tööl ainult naised. Juhataja teab varasemast kogemusest, et igaühele teenindajaamet ei sobi. “Kiirus on õpitav, aga mõni pole lihtsalt suhtleja tüüp.”

Kokaks kandideerijalt eeldab ta siiski vastavat haridust. Teistes ametites piisab põhiharidusest, kuid samas eeldatakse kesktasemel inglise keele ja algtasemel vene keele oskust. Muhu keel on kohalikel nagunii suus. Senised töötajad on kõik kohalikud elanikud olnud. Kõige kaugemalt käiakse Kuivastus tööl Liivalt. “See on võimalus Muhus edasi elada,” kiitis Läheb kohapeal töötamise eelist. Juhataja kinnitusel ei kujuta ta näiteks ennast elamas mujal kui Muhus.

Toitudest on kohvikus kõige populaarsem hamburger, teisedki road on lihtsad ja kodused, võimalusel eelistatakse kohalikku toorainet. Lõunaroogadest on kõige popim leivas paneeritud seašnitsel. Pakutakse ka päevapraadi.

“Meie jaoks on oluline kiirus, sest laev ei oota. Kõige kiirem päev on aga pühapäev. Vahel pead üle saali hõikama, et praam hakkab väljuma,” rääkis Tiina Läheb. Teine n-ö sihtgrupp on tema sõnul need, kes pole parvlaeval süüa jõudnud. “Tulevad ja ütlevad, et sõit läks nii ruttu, me tahaks nüüd süüa.”

Kohvik peagi spordilainel

Kolmas seltskond on aga purjetajad, kes kai ääres jahtidel elavad. “Jahid lähevad tavaliselt hommikul kaheksast välja. Seega peaksime suvel avama varem, et neile lisaks õhtusöögile ka hommikusööki pakkuda,” mõtleb Läheb lähitulevikule.

“Infopunkti eest oleme klientidele ka. Tellivad toidud ära ja siis küsitakse meilt Saaremaa ja Muhumaa kohta,” rääkis juhataja. Siis kulubki töötajatele mõningane keeleoskus ära: enamasti räägivad sakslased ka inglise keelt ja soomlastega saab eesti keeleski hakkama. Päris lobisema jääda siiski ei saa – kliendid tuleb ära teenindada.

Tulevikus plaanitakse kohvikusse ka muusikuid esinema kutsuda. Pidulikeks sündmusteks tellitakse neilt peolaudu juba nüüd.

Varsti algavad jalgpalli Euroopa meistrivõistlused viivad ka kohviku spordilainele. “Kui kergejõustikuvõistlused toimusid, istusid kõik jahiseltskonnad meil teleka ees,” meenutas Tiina Läheb.

Suvel on kohvik avatud kella üheksani õhtul. Seega tuleb tööpäev kahe inimese vahel ära jagada. Allkorrusel asuv pood võimaldab kohvikul, kui mõni toiduaine otsa lõpeb, kiiresti varusid täiendada.

Poes tuleb müüjal kaupa tellida, vastu võtta ja jälgida säilivusaegu. Kauba vastuvõtt jääb  ennelõunasse, sest kaubaautod saabuvad esimese parvlaevaga, kui kohvik on alles suletud. Talvel on laevagraafik hõredam, kuid siis jälgivad inimesed täpsemalt väljumisaegasid, niisama sadamasse seisma ei tulda.

Tihti küsitakse neilt ka öömaja. “Kuivastu on selline pausikoht, kuid meil öömaja rajamiseks ruumi pole,” lausus juhataja.

Tööle kandideerimiseks tuleb saata CV aadressil tiina.laheb@gmail.com.

Print Friendly, PDF & Email