Teed teleka lahti, et hommikuprogrammi või uudiseid kiigata. Äkitselt vaatab “nummerdatud” Eesti kaart vastu, mis annab teada, et igal pool on kena suvi käes. Kui aga pilk langeb kaardi alumisse vasakusse äärde, hakkab saarlastest kuidagi kahju. Kõikjal kipub kraadiklaas näitama üle 25 soojapügala, aga näe seal saarel vaid 18. Ja nii terve nädala. Peaks vist ikka selle hotellibroneeringu tühistama. Seal saarel ei kannata isegi ujuma ju minna.
Või vaatad telekat ja otsustad, et peab ikka tuulemantli homme tööle kaasa võtma. Muidu kisub viluks. Aga võta näpust, palav on. Nii palav, et uksed-aknad võivad lahti olla, aga ventilaatori peab ka tööle panema.
Niisugune olukord, kus ilmateade annab Saaremaa kohta järjepidevalt valeinfot, on pehmelt öeldes absurdne. Kui teabe tõele vastavus on ikka küsitav, kas tasub seda siis eetrisse lasta? Ehk tuleks “raudkindla allika” andmete usaldamise asemel kasuks, kui talupojamõistus appi võtta.
Hea repliik! Kahjuks sellest midagi ei muutu…
Viga on meedias eneses, ütleks siinkohal.
Kui oleks soovi olnud, võinuks ammu ka täpsemaid andmeid edastada.
Korduvalt on viidatud Kuressaare lennujaama kodulehele- seal on ILM menüü all andmed 24/7 olemas ja kajastavad reeglina Kuressaare linna seisukohast ilmanumbreid oluliselt reaalsuse lähedasemalt.
Meieilmajaamad ju mere ääres, kus teatavasti vilu iga ilmaga. Roomassaare, Sääre, Vilsandi. Mine aga sada meetrit sisemaa poole ja kuuma maapinna mõju kohe olemas. Igatahes 300 m kaugusel merest olid temperatuurid neil palavail päevadel 28 ja 29 kraadi ja küllap vahel rohkemgi.
. Nii auto kui erinevad seinal olevad termomeetrid näitasid seda. Varjus. Südaööl ujumast tulles oli ühel ööl 19 kraadi, teisel 20 kraadi. Ametlikud andmed ei näita meil päevalgi nii palju.
Mingi ilmajaama moodi asi võiks näidata Kuressaare linna ilma kuskil Sikassaare või Kellamäe kandis, st. linna ilm, aga merest veidi eemal. Näitaks Kuressaare linna lähedast tegelikku, maismaailma.