Sellised me oleme – abituriendid 2016

Ansambel Helve.  SAARA VÄLI

Ansambel Helve.
SAARA VÄLI

Taavi Teevet – kõik saab alguse temast

Meie klassi au ja uhkus, ideede isa. Luuletaja, etleja, rahvatantsija, näitleja, suupillimängija, laia silmaringi ja suurte teadmistega mälumängur, tervisesportlane, kooli Aasta Eeskuju 2016 ja vabariigi parim Kuldsuu.

Tanel Teevet – selline muhe maamees, Taavi vend

Kirglik jahi-, kala- ja täitsamees. Kõik tööd, mida vaja teha, teeb ära.

Tema jahipüss on tabanud 203,1 kg kaaluva metsanotsu. Tema püügiraamatus on kirjas üle viiekilone haug ja üle kahekilone siig ja hulgaliselt muid mereande.

On tegelenud autospordiga.

Tanel on hea ja usaldusväärne klassivend, hoiab oma klassikaaslasi ja kooli. Ta on Orissaare gümnaasiumi üks viimastest meremeestest.

Christen Haamer – mees, kes teab lehmasõnu

Edukas olümpiaadidel osaleja, õppimises järjekindel. Selle tõestuseks saab koos lõputunnistusega ka hõbemedali. Alustas mälumänguga juba põhikoolis. Edu maakonna koolikilva eelvoorudes on viinud osalema finaalturniiridele Viimsisse.

Christen on maamees, ei pelga istuda traktorirooli.

Kui midagi ette võtab, siis selle ka lõpule viib. Kui vähegi võimalik, mängib sõpradega korvpalli.

Klassikaaslasena väga hea sõber, tagasihoidlik, abivalmis ja rõõmsameelne.

Erko Tiitma – mitmepillipidaja

Meie klassi muusik. Muusikakoolis hakkas käima 4. klassis. Alustas tuubaga, järgmisel aastal õppis lisaks kitarri, seejärel klaverit. Oma huvist õppis trumme ja suupille. Vanaisa käest sai akordioni, mida ka natuke mängis.

Erko oma on III koht konkursil “Parim noor instrumentalist 2013”. Erko mängib pilli neljas erinevas koosseisus: Orissaare brassis, kvintetis Kuldsed Lehtrid, ansamblis Evergreen ja ansambliga Sülditehas teeb tantsumuusikat. Vabal ajal restaureerib kitarre. Omab kahte kassi, kelle nimed on Putin ja Obama.

Tulevik on siiski pigem IT-vallas.

Toomas Erikso – klassi pesamuna

Koolielu aktivist, kooli õpilasesinduse president, OG Hea Eeskuju 2015

Esimesest klassist alates tegeleb rahvatantsuga. Esimene lavaroll oli Prints etenduses “Printsess herneteral”. Osatäitmise eest tunnistati ta ülesaaremaalisel konkursil parimaks poissnäitlejaks. Näiteringis hakkas käima 5. klassist. Aastal 2015 osales 10. Euroopa noorte teatrikohtumisel Šveitsis.

Toomas mängib trumme kollektiivides Orissaare brass, Evergreen, Kuldsed Lehtrid, Süldivabrik. Paar viimast aastat tegeleb tõsisemalt filmindusega. Lühifilm “Mäng” pärjati 2016. a lühifilmide konkursil laureaaditiitliga.

Marju Pilv – ainus tüdruk poiste klassis

Marjule meeldib suurelt unistada. Mitmed lavalauad ootavad juba ammu tema vokaalseid võimeid. Harjutatud juba küllalt, isegi plaat välja antud. Suunapõhiselt käis Marju merenduse tundides, kuid meremeest Marjust ilmselt ei saa. Teda köidab loominguline tegevus, lisaks laulmisele oskab Marju klaverit mängida. Kitarrimängu õppis selgeks sõbrannalt saadud näpunäidete järgi. On tegelenud rahvatantsuga ja soovib sellega ka edaspidi jätkata.

Tuli Orissaare kooli 7. klassi, mis oli tema jaoks kuues kool tema haridusteel. Marju peab Orissaare gümnaasiumi parimaks kooliks, kus ta on õppinud. Marju rõõmsameelset ja sõbralikku suhtumist ei suuda murda isegi halvad ajad.

Jalmar Jurkatam – suur spordihuviline

Mängib korvpalli, treenib jõusaalis, käib Leisis ujumas. Teeb Eesti meistrivõistluste II liiga statistikat Orissaare võistkonnale (sealt tuleb taskuraha).

Käib oma metsast talveks küttepuid tegemas. Osaleb mälumängutiimis, on avara silmaringiga. Klassikaaslasena on Jalmar sõbralik ja humoorikas.

Renno Tamtik – ületab kõik tõkked, mis elu või õpetajad tema teele viskavad

Koos lõputunnistusega saab Renno ka kuldmedali. Kolme gümnaasiumiaasta jooksul on Renno osalenud 14 maakondlikul olümpiaadil. Tulnud ikka kas võitjaks või kolme esimese hulka. Parimad tulemused geograafias, parim tulemus üleriigiline kuues koht.

Talle pakub huvi põllumajandus ja soov midagi oma kätega ära teha. Hiljuti restaureeris ühe vana ukse.

Ei pea end loominguliseks inimeseks, kuid on laulnud ja näidelnud. Renno on kooli parim show-kokk ja mitmekordne kooli tordivõistluse võitja.

Viimasel ajal meeldib talle metsas jooksmas käia.

Taavi Paju – võluhäälne kontratenor

1. klassist peale tegeleb rahvatantsuga. 3. klassist hakkas muusikakoolis käima. Algul õppis viiulit, hiljem kontrabassi. Arvab, et näitlema hakkas enne kui rääkima. 5. klassist hakkas näiteringis käima. 2013. aastal osales Taavi Inglismaal Euroopa noorte 9. teatrikohtumisel.

Taavi on laulnud mudilas- ja poistekooris. Nüüd laulab kultuurimaja segakooris ja õpib muusikakoolis soololaulu.

Taavil on mõnus huumorimeel.

Õpilaste mõtted pani kirja huvijuht Mare Noot

Print Friendly, PDF & Email