“Oleks ometi meil ka…

… nii head interaktiivsed võimalused klassitundide läbiviimiseks,” ohkas Schwerte Friedrich Bährens’i gümnaasiumi õpetaja. “Oleks ometi meil ka nii kaasaegsed võimalused sportimiseks,” lisas spordipoiss samast koolist. “Oleks ometi meil ka hubane noortekas oma muusikastuudioga ühe minuti kaugusel koolist,” unistas muusikahuviline valjusti. “Sügisest tuleme kõik Orissaare kooli, kas tohib?”

Meie ise ei suuda enam oma töid ja tegemisi teistmoodi ette kujutadagi, parimad tingimused õppimiseks, muusika ja spordi tegemiseks on meie igapäevaelu. Tore, kui sõprade pilk kõrvalt meile seda meelde tuletab, et mitte igal pool ei ole selliseid võimalusi, isegi Saksamaal mitte.

Orissaare gümnaasiumis olid vastukülaskäigul 26 õpilast ja viis õpetajat Schwerte gümnaasiumist.

Meie kooli 15 õpilasel ja kolmel õpetajal oli võimalus osaleda projektkohtumisel “Musik baut Brücken” Saksamaal ning 10 õpilasel ja kahel õpetajal “Musik kennt keine Grenzen” Soomes. Nüüd võõrustasime meie külalisi.

Suur tänu kolleegidele, kes aitasid saksa külalisi majutada: Reet Välile, Ivo Maripuule, Reet Saulinile, Marjana Priile, Hilde Kurele, Liis Rudovile, Piret Kolgale, Juunika Hõbenaelale, Riina Aljasele, Mare Noodale. Südamlik tänu perekondadele Rüütel, Tuulik, Simastel, Müür, Tüür, Haamer, Kaljuste, hosteli pere, kes leidsid võimalusi võõrustada külalisi oma peres.

Kiitus õpilastele kaasakiskuva kontserdi eest: Miina Hõbenael, Kenro Endel Üts, Karmen Kaljuste, Lisell Reinmets, Raahel Ränk, Karina Teesalu, Erik Simastel, Artur Müür, Toomas Erikso, Erko Tiitma, Johanna Nõukas, Lissel Ernesaks, Saara Väli, Katriin Kasela, Ann Kärner (9. kl), Marju Pilv, Ann Kärner (11. kl).

Ma olen rõõmus, et mul oli nii palju abilisi – suuri projekte ei saa teha üksinda. Õnnestumised ärgitavad uusi ideid välja mõtlema ja teoks tegema, need aga sillutavad teed järgmistele lennukatele rahvusvahelistele projektidele.

Saksa keele õpetaja Ene Kööts

Print Friendly, PDF & Email