Ohtlikule rõdule enam ei pääse (4)

Pärast Kuressaare uues sotsiaalmajas väikese lapsega juhtunud õnnetuse avalikuks tulekut on sotsiaalmajas ohutusele rohkem rõhku pandud.

Rõdule ehk maja varuväljapääsu platvormile, kust poolteiseaastane laps 19. mail alla kukkus, enam ei pääse.

“Seestpoolt on ukse ette lükatud suur kapp,” ütles sotsiaalmajas töötav Urve Liiva. Liiva sõnul on parandatud ka trepipiirde turvavärav majas sees. “Nüüd see enam ohtlik ei ole,” kinnitas ta.

“Arvan, et linnavalitsuses on juhtunust mingid järeldused tehtud, “ lausus sotsiaalmajas teenust pakkuva MTÜ Kuressaare Kristlik Diakooniapunkt nõukogu liige Anti Toplaan. “Oleme linnale ju korduvalt meelde tuletanud, et selle trepipiirde peab ohutumaks muutma.”

Samas takistab “rõdu” ehk varuväljapääsu ette lükatud kapp väljapääsu kasutamist ohu – näiteks tulekahju – korral.

“Kuna seesama kapp oli seal akna ees siis, kui linn selle maja MTÜ-le üle andis, jäi see väljapääs märkamata ning minu teada keegi sellele tähelepanu ei juhtinud,” lausus Anti Toplaan.

Toplaan leiab, et ukse ette lükatud kapp saab siiski olla ajutine lahendus, kuni “rõdu” ei ole turvaliseks muudetud. “Seda, millal linnavalitsus kavatseb lasta seda turvalisemaks teha, ma öelda ei oska – kommunikatsioon on seal aeglane ja käsuliin ilmselt nii pikk, et ei jõua töömeheni.”

“Kui tegemist on ametliku evakuatsiooniväljapääsuga, ei tohi see mingil juhul olla tõkestatud,” rõhutas Lääne päästekeskuse Saaremaa osakonna juhataja Margus Lindmäe. “Avariiväljapääs peab olema kergesti avatav. Kapi sinna ette lükkamine on kuritegu, mille eest võib saada karistada. Selle kuriteo eest saab karistada siis, kui peaks juhtuma tulekahju ja keegi sinna majja sisse jääb, kuna kapp oli ees.”

Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu kinnitas, et kapp väljapääsu ees on ajutine lahendus ja linnavalitsus tegeleb probleemi lahendamisega, konsulteerides ka Lääne päästekeskusega.

 

Print Friendly, PDF & Email