Tugevaim äriidee on Mere Ehe (GALERII)

Brigitte MihkelsonIle tõid võidu mereteemalised kõrvarõngad. MAANUS MASING

Brigitte MihkelsonIle tõid konkursivõidu mereteemalised kõrvarõngad.
MAANUS MASING

Juba kaheksandat aastat toimunud Saare maakonna noorte äriideede konkursi Saaremaa Päike võitis mereteemaline ehe, mille autor on Brigitte Mihkelson (fotol) Valjalast.

Ideid, mis eile finaalis žürii ette jõudis, oli ühtekokku 11. Žüriisse kuulusid Kadi raadio tegevdirektor ja Saarte Hääle vastutav väljaandja Gunnar Siiner, Swedbanki ärikliendi konsultant Riina Kadaja, Saaremaa arenduskeskuse konsultant Helje Pent, Arensburgi tegevjuht Terje Nepper ja Saarte koostöökogu projektijuht Ivar Ansper. Üsna üksmeelselt kuulutasid nad tänavuseks võitjaks mereteemaliste kõrvarõngaste valmistaja Brigitte Mihkelsoni.

Brigitte tõdes, et tegu on käsitööga, mida ta nagunii armastab teha. Tema mereteemalised kõrvarõngad on valmistatud FIMO savist ja värvitud ilmastikukindlate värvidega.

Ehkki ta on seni teinud peamiselt Vahemere kalade kujulisi kõrvarõngaid, lubas ta kõrva taha panna ka žüriiliikmete soovituse teha ehteid ka Läänemere kalade võtmes. Kõnealuseid kõrvarõngaid saaks konkursi võitja sõnutsi osta ühekaupa, et igaüks siis neid ise omavahel kombineerida võiks.

Žürii sõnul on tegu täiesti valmis tootega, mida võiks vabalt kohe müüma hakata. Brigitte sõnutsi ongi mõned koolikaaslased talle öelnud, et ostaks talt hea meelega ehteid, kui ta neid müüa otsustaks. Idee sai tüdruk aga sellest, et üritas leida Kuressaare merepäevade laadalt kalakujulisi  kõrvarõngaid, kuid ei leidnud. Nõnda lahendas ta probleemi ise ära.

Et konkursi teema oli tänavu “Mereline” ehk võistlema olid eelkõige oodatud ideed, mis sobiksid sinimajanduse valdkonda, oli kõigil äriideedel seos merega olemas.

Võistluse finaalis osales seitse maakonna kooli: Aste põhikool, Orissaare gümnaasium, Lümanda põhikool, Valjala põhikool, Kuressaare gümnaasium, Leisi keskkool ja Tornimäe põhikool. Osalejad olid vanuses 11–17 eluaastat, võitja oli 15-aastane.

Konkurssi korraldab Saaremaa arenduskeskus (SAK) koostöös Saaremaa ettevõtjate liidu, Saarte koostöökogu (SKK) ja Swedbankiga. Auhinnad pani esikolmikule välja Saaremaa ettevõtjate liit. Konkursi auhinnafond oli ühtekokku 1000 eurot.


SAAREMAA PÄIKE 2016

I – “Mere Ehe”, Brigitte Mihkelson, Valjala PK

II – “KaLLukas”, Merilyn Lempu, Leisi KK

III – “Kalamäng”, Kiur-Juhan Lapp, Valjala PK

  • SKK auhind:

Norikala kaardimäng – Angela Lauge, Joonatan Johanson, Erik Ruus, Hiie-Elena Sünter, OG

  • SAK-i innovaatilisuse auhind:

Nutikas tulemasin – Ott Kärner, OG

  • Eriauhinnad:

Restoran MO: 3x K-laud (Maria Vera Pšenitšnaja, KG)

Saare Golf: Võrguäpp (Sanna Reesi Hoogand, Kristi Tuuling, Lümanda PK)

Arensburg: Kalaliumäed (Karola-Karmen Känd, Marie Adele Abel, Aste PK)

Olerex: Sea Awareness merelised õppefilmid (Remy ja Rando Korb, Valjala PK)

Swedbank: Multibag, (Hedili Nõu, Kai Reinart, Tornimäe PK)

iPadi ümbris (Karolin Otter, Kirke Vaabel, Kelly Palu, Aste PK)

Print Friendly, PDF & Email