Särts ja Varsakabi panid liblikad lendama

ÜHISLAUL: Pildil Greete Paaskivi, Kristiin Koppel, Alice Berens ning tagumises reas Ekke Kaarel Rand, Teet Land, Mart Truu ja Iiv Aavik. MAANUS MASING

ÜHISLAUL: Pildil Greete Paaskivi, Kristiin Koppel, Alice Berens ning tagumises reas Ekke Kaarel Rand, Teet Land, Mart Truu ja Iiv Aavik.
MAANUS MASING

Vokaalansamblid Särts ja Varsakabi andsid kolmapäeval Kuressaare kuursaalis meeleoluka kontserdi “Liblikad kõhus”.

Inimeste huvi kontserdi vastu oli nii suur, et kõik ei mahtunudki saali, ja nii tuli osal publikust muusikat nautida terrassil. Saaremaa ühisgümnaasiumi meesansambli Varsakabi juhendaja Mari Ausmees tõdes, et lauad olid kuursaalis tegelikult broneeritud juba enne seda, kui reklaam lehte jõudis.

Koolisaali ei tahetud

Ausmees ütles, et kahe ansambli vahel on tihedad suhted ja nii otsustati üheskoos õppeaasta lõpus üks tore kontsert korraldada. Kontserdipaigaks valiti kuursaal, kuna sooviti, et inimesed tunneksid end võimalikult vabalt ja koduselt. “Ei tahtnud akadeemilist õhkkonda,” selgitas Ausmees, viidates, et koolisaalides on esinetud küll ja küll.

Mari Ausmees meenutas, et kunagi hakkasid Varsakabja ja Särtsu liikmed enne konkursse üksteisele ette laulma. Ühisest harjutamisest kasvasid välja ühised esinemised ja näiteks märtsis astuti koos üles ka Jõgeval Alo Mattiisenile pühendatud 20. muusikapäevadel.

Eriliseks muutis kuursaali kontserdi asjaolu, et sellises koosseisus neid ansambleid enam koos esinemas tõenäoliselt ei näe. Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira tütarlaste ansambli Särts juhendaja Pilvi Karu ütles, et Särtsu jaoks oli see lausa viimane kontsert. “Kaks tüdrukut lõpetab kooli ning selle nime all ja selle koosseisuga ansambel lõpetab,” selgitas ta. Neidude ansambel tegutses kokku üheksa aastat.

Varsakabja liikmed vahetuvad regulaarselt ja nii juba 29 aastat, kuid Särtsu lauljad on olnud aastate jooksul valdavas osas ühed ja samad. “Tuumik on sama olnud, aga osa liikmeid on vahetunud,” lausus Karu, lisades, et Kristiin Koppel ja Maria Pihlak on ansamblis laulnud 4. klassist alates.

Olulise etapi lõpp

“See on ühe olulise etapi lõpp,” tõdes Karu, nentides, et sellest on muidugi kahju. Samas avaldas ta lootust, et küllap tulevad peale uued lauljad. “Tühja kohta ei jää, aga need tüdrukud on tõesti sisuliselt niisama kaua minuga koos olnud, kui mina olen Kuressaares töötanud.”

Neidude ansamblis Särts laulsid Greete Paaskivi, Alice Berens, Reet Koppel, Kristiin Koppel ja Maria Pihlak. Varsakabja koosseisu moodustasid lõppeval õppeaastal Carlos Liiv, Teet Land, Iiv Aavik, Mart Truu ja Ekke Kaarel Rand.

Print Friendly, PDF & Email