Lihatööstuse käive ja kasum on veidi kasvanud

OÜ Saaremaa Lihatööstuse käive kasvas möödunud aastal 0,5 protsenti ehk 19 miljoni euroni ja kasum 12 protsenti ehk 1,1 miljoni euroni.

Lihatööstuse möödunud aasta kogutoodang oli 5169 tonni, millest keedutooted ehk viinerid, sardellid ja keeduvorstid moodustasid 1482 tonni, suitsulihatooted 1052 tonni, jahutatud liha, lihavalmistised, tapasaadused ja lemmikloomatoidud kokku 2635 tonni. Võrreldes 2014. aastaga vähenes toodangu maht 2,5 protsenti ehk 133 tonni võrra, selgub majandusaasta aruandest.

Ettevõte investeeris mullu põhivarasse 4,4 miljonit eurot. Peamiseks investeeringuks oli külmatootmise rekonstrueerimine, rümpade jahutusvõimaluste parandamine, valmistoodete kiirkülmutamise võimaluste tagamine ja taastuvate energiaallikate kasutuselevõtt. Projekti toetas 25 protsenti ulatuses EAS.

Lihatööstuse tänavune eesmärk on saavutada müügikäibeks 20 miljonit eurot, puhaskasumi marginaaliks vähemalt 5 protsenti ja ekspordikäibe osakaaluks vähemalt 4,5 protsenti müügikäibest.

Äriplaan näeb ette ka investeeringuid peamiselt premium-klassi toodete tootmismahtude suurendamiseks ja kvaliteeditaseme stabiilsuse tagamiseks. Lisaks kavatseb firma siseneda Euroopa Liidu ja Aasia eksporditurgudele ning jätkata investeerimist vajalikesse seadmetesse.

 

Print Friendly, PDF & Email