Tunnustus parimaile õppureile (1)

PARIM JUHENDAJA: Maavanem Kaido Kaasik annab tunnustuskirja ja lilled üle SÜG-i bioloogiaõpetajale Inge Vahterile. MAANUS MASING

PARIM JUHENDAJA: Maavanem Kaido Kaasik annab tunnustuskirja ja lilled üle SÜG-i bioloogiaõpetajale Inge Vahterile.
MAANUS MASING

Kuressaare kultuurikeskuses tunnustati koolinoorte aineolümpiaadidel ja kultuurivaldkonnas parimaid õpilasi ja nende juhendajaid.

Tunnustusüritusele “Tänu tegijale 2016” kutsuti kokku 120 õpilast ja 68 juhendajat. Suurem osa kutsutud õpilastest on edukalt esindanud maakonda üleriigilistel ja oma kooli maakondlikel aineolümpiaadidel. Üleriigilistel olümpiaadidel jõudsid esimese kümne hulka üheksas valdkonnas 35 õpilast viiest koolist (Saaremaa ühisgümnaasium, Kuressaare gümnaasium, Kuressaare Vanalinna kool, Salme PK ja Aste PK). Maakondliku olümpiaadi võitjaid oli aga kokku 64. Neist 12 võitis olümpiaadi kahes aines.

Bioloogiakool

Edukaimad olid saarlased üleriigilisel põhikooliastme bioloogiaolümpiaadil, kus saavutati lausa kolm esikohta ja teisigi väga häid kohti. Võidukad olid Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilased Martin Vesberg (6. kl), Marleen Vahu (8. kl) ja Karl Hendrik Tamkivi (9. kl.), kõik kolm Inge Vahteri õpilased. Vesberg oli lisaks võidukas ka keskkonnalasel konkursil tööga “Tutt-tiir: bioloogia, levik ja arvukus Saaremaal” (juhendajad Inge Vahter ja Mati Martinson) ning saavutas kolmanda koha õpilasetlejate riigikonkursil ja võistulugemisel “Hansenist Tammsaareni” (juh Rita Ilves). Tamkivi tunnustati veel ka maakondliku geograafiaolümpiaadi võidu ja raamatuarvustuste võistluse “Ulakass” teise koha eest (juh Merle Prii).

Parima juhendaja 200 euro suurune stipendium läks neljandat aastat järjest SÜG-i bioloogiaõpetajale Inge Vahterile.

Kultuurivaldkonnast kutsuti vastuvõtule 44 õpilast ja 24 juhendajat erinevatest üldharidus- ja huvikoolidest ning kutsekoolist. Kriteeriumiks oli koht esimese kolme hulgas üleriigilisel konkursil või koht esimese kümne hulgas rahvusvahelisel võistlusel. Häid tulemusi saavutasid maakonna noored näiteks nii muusika, kirjanduse, moe, etlemise, teatri kui ka mõttespordi valdkonnas. Samuti esineti edukalt ehituse ja sõiduautotehnika kutsevõistlustel.

Koostöös AS-iga Tallinna Sadam andis Saaremaa Fond kuuendat aastat järjest üle Peeter Palu ja Tallinna Sadama nimelise stipendiumi. Esimese neist pälvis Eesti mereakadeemia sadamamajandamise ja meretranspordi juhtimise eriala 4. kursuse üliõpilane Mari-Liis Kuuse ja teise Tallinna tehnikaülikooli Eesti mereakadeemia laevajuhtimise eriala 3. kursuse üliõpilane Tauri Roosipuu.

Kvaliteeti jagub

Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters tundis heameelt, et maakonnas on jätkuvalt palju tegijaid ja tublisid õpetajaid ja juhendajaid. “Kvaliteeti meie koolides jagub,” sõnas ta.

Ka Saare maavanem Kaido Kaasik toonitas, kui oluline on haridus ja tarkuse taganõudmine inimese elus. Lisaks märkis ta oma sõnavõtus humoorikalt, et alles oli sügis ja nüüd tuleb taas kolm kuud vastu pidada, kuni hea aeg tagasi tuleb.

Vastuvõttu ilmestasid muusikalise etteastega Pärnu Kuninga tänava põhikooli 8. klassi õpilased Maria Kallau, Grete Kivikas, Merili Lüll. Maavalitsuse noorsoonõunik Anneli Meisterson selgitas, et alati on hea näha, mida mujal tehakse ja seetõttu kutsus ta üritusele esinema Pärnu noored. “Omad lapsed said puhata ja tänukirju vastu võtta,” sõnas ta.


AINEOLÜMPIAADIDE JA KONKURSSIDE PARIMAD

ÜLERIIGILISED AINEOLÜMPIAADID

  • Bioloogia

Martin Vesberg (6. kl) – I koht

Marleen Vahu (8. kl) – I koht

Karl Hendrik Tamkivi (9. kl) – I koht

Liisa Õunpuu (8. kl) – II koht

Diana Alt (9. kl) – III koht

Kõik õpilased on SÜG-ist ja juhendaja Inge Vahter.

  • Kunstiõpetus (gümnaasiumiastmes)

Anna Karakjan (KG) – II koht, juhendaja Anne Mets

  • Muusikaõpetus
    põhikooliastmes

Jutta Loviisa Juht (SÜG) – pronksdiplom, juhendajad Riina Laanes, Lolita Äär, Kairit Sepp, Toomas Tang

Sander Berens (KG) – pronksdiplom, juhendaja Veikko Lehto

gümnaasiumiastmes

Greete Kaal (KG) – pronksdiplom, juhendaja Mai Rand

  • Õpioskuste konkurss

Liisi Kilgas, Tiina Tilts, Angela Aavik, Mihkel Tõnisots, Hendrik Veskinõmm (Salme PK) –III–V koht, juhendaja Liivi Kiil

  • Keskkonna-alane konkurss
    põhikooliastmes

I koht – Martin Vesberg (SÜG), töö “Tutt-tiir: bioloogia, levik ja arvukus Saaremaal” eest, juhendajad Inge Vahter ja Mati Martinson

II koht – Martin Vesberg, Torm Vatsfeld (SÜG), töö “Suvine aialinnupäevik 2015 Saaremaa koduaedades” eest, juhendaja Inge Vahter

II koht – Diana Alt, Elo Nõmm (SÜG), töö “Pisikesed teod Saaremaa rannaniitudel” eest, juhendajad Inge Vahter ja Piret Kiristaja

III koht – Sander Teras (SÜG), töö “Pliidid Ssaremaa kodudes” eest, juhendajad Inge Vahter ja Indrek Peil

III koht – Martin Leepere ja Rasmus Vendel (Aste PK), töö “Metaanilagukattega Kudjape prügilat asustavate mullaselgrootute loomade liigiline mitmekesisus ja arvukus“ eest, juhendajad Ülle Soom ja Maie Meius


MAAKONNA AINEOLÜMPIAADI VÕITJAD

Maakonna olümpiaadi võitjad on kokku 64 õpilast 12-nes ainevaldkonnas.

12 õpilast võitis olümpiaadi ka kahes aines: Kadri-Liis Kolk (7. kl, Muhu PK) emakeeles ja matemaatikas; Sander Penza (8. kl, KVK) inglise keeles ja füüsikas; Eliisa Täht (8. kl, KG) geograafias ja keemias; Liisa Õunpuu (8. kl, SÜG) bioloogias ja emakeeles; Karl Hendrik Tamkivi (9. kl, SÜG) bioloogias ja geograafias; Emilia Rozenkron (10. kl, SÜG) bioloogias ja geograafias; Karl Viik (10. kl, SÜG) matemaatikas ja füüsikas; Roland Kastein (11. kl, SÜG) geograafias ja keemias; Grete Kaal (11. kl, KG) inglise keeles ja muusikas; Kaarel Ernits (12. kl, SÜG) füüsikas ja matemaatikas, Sander Tamm (12. kl, KG) keemias ja lingvistikas; Renno Tamtik (12. kl, OG) geograafias ja bioloogias.

Meelis Kaubi, Saare maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja, olümpiaadide koordinaator


KUTSEHARIDUSE JA KULTUURIVALDKONNA PARIMAD

Lisette Lemba/ Kuressaare muusikakool/KVK  – EMLi konkurss Parim noor instrumentalist 2016 I vanuseastme II koht, juhendaja Kristi Saar

Karl Jõgi / Kuressaare muusikakool/SÜG – VII rahvusvaheline S. I. Savšinski nim konkurss Peterburis,  III koht, juhendaja Laine Sepp

Karret Sepp/ Kuressaare muusikakool/Salme PK – VII rahvusvaheline S. I. Savšinski nim konkurss Peterburis, III koht, juhendaja Laine Sepp

Katre-Liis Võhma/ Kuressaare muusikakool/SÜG – VII rahvusvaheline S. I. Savšinski nim konkurss Peterburis, III koht, juhendaja Laine Sepp

Anette Ella/Orissaare muusikakool/Orissaare G – noorte solistide konkurss Võluhääl 2015, I koht 8–10 aastaste vanusgrupis, juhendaja Anne Kann

Meriliis Kivimägi/Orissaare muusikakool- noorte solistide konkurss Võluhääl 2015, II koht 11–13 aastaste vanusegrupis, juhendaja Anne Kann

Oliver Leppik/ KG – noorte lauljate konkurss Võluhääl 2015, II koht 8–10 aastaste vanusegrupis, juhendaja Helle Rand

Kristiin Koppel/ Kuressaare Gümnaasiumi huvikool Inspira – noorte lauljate konkurss Solistica 2016, III koht, juhendaja Pilvi Karu

ansambel Varsakabi /SÜG – XX Alo Mattiisenile pühendatud koolinoorte vokaalansamblite konkurss, laureaat, esindaja Teet Land, juhendaja Mari Ausmees

Lisette Nau /Kihelkonna kool – Kirjandusraal 2016, I koht nooremas vanuseastmes, juhendaja Anu Liik

Anna-Maria Süld/Kihelkonna kool – Kirjandusraal 2016, I koht nooremas vanuseastmes, juhendaja Anu Liik

Katrin Kurvits/Kihelkonna kool – Kirjandusraal 2016, II koht nooremas vanuseastmes, juhendaja Anu Liik

Annemai Sepp/Kihelkonna kool – Kirjandusraal 2016, II koht nooremas vanuseastmes, juhendaja Anu Liik

Minifilm 2016 laureaat

Heleri Siinor/KG, digiloovtööde konkurss Lahe asi, tikkimismasinaga loodud käsitööeseme kategoorias, II koht III vanuseastmes, juhendaja Raili Kaubi

Anna Karakjan/KG, moekonkurss Moeaken, III koht

Natali Koppel/KG, noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. 2016, I koht (noorem vanuseaste), juhendaja Raili Kaubi

Elena-Liis Lember ja Bret Nepper/KG, noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. 2016, II koht nooremas vanuseastmes, juhendaja Raili Kaubi

Karolin Kärm/KG, noorte moekonkurss MoeP.A.R.K. 2016, III koht vanemas vanuseastmes, juhendaja Liane Lindau

Karin Kreek/KG, noorte moekonkurss “MoeP.A.R.K. 2016”, II koht vanemas vanuseastmes,

Raina Kolk /Kuressaare Vanalinna Kool, XIX vabariiklik noorte etlejate konkurss „Koidulauliku valgel“ 2015, II koht,juhendaja Kadi Tänav (Tänak)

Orissaare Gümnaasiumi Mo-teater, Betti Alverile pühendatud 23. luulepäevad “Tähetund” 2015,laureaat, esindaja Taavi Paju, juhendajad Taavi Teevet ja Mare Noot

Toomas Erikso /Orissaare G,Minifilm 2016, laureaat, juhendaja Olavi Aasa

Taavi Teevet/Orissaare G, kõnevõistlus „Kuldsuud Põltsamaal 2016“, võitja, juhendaja Juunika Hõbenael

Lisell Mägi/SÜG, väikeste kodu-uurijate konkurss, I koht 6. klasside individuaalarvestuses, juhendaja Merle Prii

Karl Hendrik Tamkivi/SÜG, raamatuarvustuste võistlus Ulakass, II koht põhikooli arvestuses, juhendaja Merle Prii

Kuressaare Gümnaasiumi 2 D klass, algklasside teatrifestival, laureaat, esindaja Uku Mägi, juhendaja Lelet Aavik,

Rait Kangur/KG, Minifilm 2016 laureaat

Martin Vesberg/SÜG, õpilasetlejate riigikonkurss 2016 III koht, „Hansenist Tammsaareni“ XIII võistulugemine 2016 III koht, juhendaja Rita Ilves

teatritrupp Krevera/SÜG, Betti Alverile pühendatud 23. luulepäevad “Tähetund” 2015 laureaat, esindaja Maria-Helena Palijenko, juhendaja Rita Ilves

Brigitte Hollo/SÜG, Betti Alverile pühendatud XI luulepäevad “Tuulelapsed” 2016 näitlejapreemia, juhendaja Rita Ilves

Teele Tilts/SÜG, Betti Alverile pühendatud 23. luulepäevad “Tähetund” 2015 duetipreemia kooliteatrite riigifestival Kooliteater 2016, parim naisnäitleja, XXVIII Juhan ja Jakob Liivi ning Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingule keskendatud koolinoorte etlusvõistlus, Alatskivi kk preemia, Tartu maavalitsuse preemia ja publikupreemia, juhendaja Rita Ilves

Ekke Kaarel Rand/SÜG, Betti Alverile pühendatud 23. luulepäevad “Tähetund” 2015,duetipreemia XIX vabariiklik noorte etlejate konkurss „Koidulauliku valgel“ 2015 , III koht, juhendaja Rita Ilves

Olev Sten Erik Jõgi/SÜG, Saaremaa miniteatripäevad näitlejapreemia, kooliteatrite riigifestival Kooliteater 2016,näitlejapreemia, juhendaja Rita Ilves

Kertu Lehtsaar/SÜG, Betti Alverile pühendatud 23. luulepäevad “Tähetund” 2015, parim naisnäitleja, juhendaja Sirje Kreisman

Teatritrupp Kreisis /SÜG, Betti Alverile pühendatud 23. luulepäevad “Tähetund” 2015 laureaat, esindaja Jakob Saare, juhendaja Sirje Kreisman

Raigo Rei/ Kahtla lasteaed põhikool, mõttespordi olümpiaad Gomoku, I koht keskmises vanuseastmes, juhendaja Kristiina Lindmets

Oliver Valk/ Kahtla lasteaed põhikool, mõttespordi olümpiaad Gomoku, III koht nooremas vanuseastmes, juhendaja Kristiina Lindmets

Anette Vaab/Kuressaare Ametikool, AEHT ( Euroopa hotelli- ja turismikoolide ühendus) 28. aastakonverents, III koht koka kategoorias, juhendaja Halliki Väli

Koit Kaer ja Ken Pihlas/Kuressaare Ametikool, kutsemeistrivõistlus Ehituspuusepp 2016, I koht, juhendaja Jüri Vaga

Jaagup Otsa/Kuressaare Ametikool, kutsevõistlus Sõiduautotehnik 2016, III koht, juhendaja Toomas Kivi

Kauri Teern/Kuressaare Ametikool, kutsevõistlus Sõiduautotehnik 2016, III koht, juhendaja Margus Kivi

Sander Reimal/Kuressaare Ametikool, kutsemeistrivõistlus Parim Ehitusviimistleja 2016, II koht, juhendaja Eliis Vahter

 

Print Friendly, PDF & Email