Tellingud kukkusid sõiduteele (9)

ÕNNELIK ÕNNETUS: Keegi õnneks kannatada ei saanud, kuid liiklus oli sündmuskohal mõnda aega häiritud. MAANUS MASING

ÕNNELIK ÕNNETUS: Keegi õnneks kannatada ei saanud, kuid liiklus oli sündmuskohal mõnda aega häiritud.
MAANUS MASING

Eile pärastlõunal prantsatasid Kuressaares Tallinna tänaval sõiduteele ehitustellingud.

Linnateatri kõrval oleva keskkonnaameti maja fassaaditöödeks paigaldatud tellingud tulid ehitaja sõnul lahti möödasõitnud reka tekitatud tuulest. Elava liiklusega tänava ääres toimuvateks ehitustöödeks olid tellingute külge ohutuse mõttes kinnitatud kaitsekiled, mis toimisid õnnetuse hetkel purjena.

“Tellingud olid alles paigaldamisjärgus. Täna oli küll tuulevaikne ilm, aga möödasõitva auto tõttu võtsid need kiled, mis lubjatööde kaitseks tellingutele paigaldati, tuule alla ja õnnetus oligi käes,” ütles Olari Aavik firmast Arens Ehitustööd OÜ.

Osa tellingutest sulges Kuivastu-poolse liiklussuuna, teine pool jäi rippuma murdunud tänavavalgustusposti najale. Samal ajal jätkus tänaval liiklus. Ohtu trotsides sõideti rahumeeli rippuva tellinguosa alt läbi. Seda tegid nii sõiduautod, liinibussid, jalgratturid kui ka jalakäijad. Mõni näitsik oli veel pahane, kui töömehed palusid tal teist teepoolt kasutada.

Saabunud politseimasin parkis keskkonnaameti õuele. Politseinik küsis töölistelt, kaua neil koristamisega läheb, ja kuuldes, et umbes tund, jäi toimuvat uudistama. Peatselt saabusid Kuressaare Linnamajanduse töötajad, kes suunasid liikluse ümber.

Töid tegeva firma töötajad tellisid teistelt objektidelt kiiresti abiväge ja ühiste jõududega suudeti rippuv osa toestada. “Saime asja kiiresti kontrolli alla. Ei usu, et see tööde valmimist kuidagi mõjutaks,” sõnas Aavik.

Tööinspektsiooni inspektor Rein Nelis ütles, et nemad lähevad kohale vaid siis, kui õnnetusega kaasnevad inimvigastused.

“Üldiselt ei kiirusta keegi meid juhtunust teavitama. Vigastustest kuuleme tavaliselt alles siis, kui Kuressaare haigla meid teavitab,” vastas Nelis küsimusele, kas ta oli juhtunust teadlik.

Print Friendly, PDF & Email