Supertoidusegude tootja kasvab korraga kümnekordsete hüpetega (3)

SAARLANE JA MULK: Sven Nuumi ja Teet Torimi supertoidusegusid saadab edu. Koostöö klapib tegijatel kenasti. SILVER HINNO

SAARLANE JA MULK: Sven Nuumi ja Teet Torimi supertoidusegusid saadab edu. Koostöö klapib tegijatel kenasti.
SILVER HINNO

Kuressaares tegutseva BoostMe OÜ supertoidusegusid teatakse nii Eestis kui ka Kanadas. Ehkki ettevõte on noor, napilt poolteist aastat vana, teavad selle juhid, et edu toob vaid tõsine töö.

Üks ettevõtte asutajatest on saarlane Sven Nuum, teine, Teet Torim, hoopis mulk. Teadupoolest on kõvad töörügajad nii saarlased kui ka mulgid, seega katki pole sellest midagi, et mõlemad saarlased pole.

Nuum tunnistas, et esimene aasta on olnud tormiline ja tööd on tehtud palju. “Oleme uuendanud selle aasta jooksul kolm korda kodulehte, pakendeid, etikette, retsepte – alati leiab midagi, mida homme oskame ja suudame paremini teha,” rääkis avatud olemisega noor ettevõtja.

Parasjagu toimibki supertoidusegude tootjatel paralleelselt kaks kodulehte: Boost.ee inglise keeles ja aprillist ka smuutid.ee, mis annab võimaluse rääkida oma kogemustest emakeeles.

Katseta ja õnnestu

Torimi sõnutsi on nad uhked, et supertoidusegu Boost Yourself on hästi omaks võetud. Äriidee kasvas välja nende oma vajadusest ja tooted on aidanud neil sõnumit smuuti kasulikkusest viia kaugemale kui kolme-nelja sõbrani. Sotsiaalmeedia ja suust-suhu turundus on omakorda toeks olnud. “Edu saladus on meie jaoks lihtne: tee tööd, katseta, õnnestu või ebaõnnestu ja seejärel tee uuesti ja paremini. Nii et ka endal silmad säravad ja käed erutusest värisevad,” märkis Nuum.

Kuigi kõnealustest segupulbritest kõneldakse palju, on Sven Nuumi arvates edu suhteline. “Esimese toote turule toomiseks kulus kuus kuud ja esimeste kuude müügid olid 30 paki ringis, aga meie jaoks oli see juba edu,” nentis ta. “Olime õnnelikud oma 30 paki müümise ja esimese 40 fänni üle.”

Praeguseks on see maht järjepideva töö tulemusena kümneid kordi kasvanud. Boost Yourself’il on kolm supertoidusegu ja üks tee – yerba mate Brasiiliast.

Populaarseim toode on organismi puhastav Detox-segu, mis on tulvil klorofülli ja elutähtsaid vitamiine-mineraale.

Juuni alguses on lisandumas täiesti uus toode – Cruncy Super Seeds ehk eesti keeli krõbedad superseemned. Selles on kasutatud kanepi-, lina- ja chia-seemneid, purustatud toorkakaoubade tuumasid ja eestimaist õietolmu.

Kõik tooted on “tekkinud” orgaaniliselt. Smuutisid jõid noormehed juba enne, kui segusid tootma hakkasid – Sven pea viis aastat, Teet 1,5 aastat. Tooted lähtuvadki nende oma vajadustest. “Mida lisada hommikul smuuti sisse, mis aitaks lihaseid ja energiavarusid pärast trenni taastada, mis on hea organismi puhastamiseks ja värskema enesetunde saamiseks,” loetles Torim. Boost Yourself’i eesmärk ongi anda smuutile toiteväärtust – antioksüdante, vitamiine ja mineraale.

Esimene toode oli Balance, teisena tuli Detox ja Workout jõudis turule selle aasta alguses – kõik Torimi ja Nuumi välja töötatud. Kokku kasutavad nad toodetes 18 supertoitu, neist kuus on kodumaised.

Supertoit on äraseletatult toiduaine, milles on tavapärasest kõrgem vitamiinide, mineraalainete ja antioksüdantide sisaldus. Erinevaid supertoite kombineerides ja neid smuutile lisades tõstad kerge vaevaga toidu toiteväärtust. Keha saab kiiremini toitained kätte, see annab parema tervise, rohkem energiat ja kergema tunde.

“Vahel loed inimeste kirju ja tagasisidet, kuidas juba üks smuuti päevas on pannud neid teadlikumalt toituma ja enda eest paremini hoolt kandma,” rääkis Nuum. “Neid lugedes näed, et teed õiget asja.”

Kodumaised supertoidud, mida BoostMe praegu oma toodetes kasutab, on metsmustikas, aroonia, astelpaju, kibuvitsamarjad, jõhvikas ja kanepiseemned. Kõik koostisosad on 100% naturaalsed.

Segusid valmistavad nad Kuressaares. “Kasutame marjade, seemnete ja viljade jahusid ning pulbreid, mida enda väljatöötatud retseptide alusel kokku segame,” selgitas Sven Nuum. Tooraine tuleb Eestist kohapealt, Euroopast, Aasiast, Lõuna-Ameerikast ja isegi Aafrikast.

98% müügist toimub e-poe kaudu, tellimusi tuleb Eestist ja kaugemalt. “Oleme saatnud klientidele pakke Kanadasse, Singapuri, Filipiinidele, Hispaaniasse, Saksamaale, USA-sse, Inglismaale, Küprosele, Soome, Rootsi, Taani, Itaaliasse ja isegi Austraaliasse,” loetles Torim. Poodidesse laienemisele pole nad rõhku pannud, kuna prioriteet oli e-poe käivitamine. Praeguseks külastab www.boost.ee lehte igakuiselt 20 000–25 000 inimest.

Samas on ehk aeg ka jaesuunal tööd tegema hakata, sest poed, ilusalongid ja muud müügikohad on hakanud ise huvi üles näitama. “Näiteks Saarte Sahver võttis ise ühendust, kuna inimesed käisid seda kogu aeg küsimas. Paljud kliendid küsivad, kust poest Boosti tooteid osta saab.”

Juba väikeses kasumis

Esimene majandusaasta lõppes BoostMe OÜ jaoks 2015. aasta seisuga, teine on käimas. Kui vaadata 2015. aasta esimese kuue kuu käivet, lõpetas firma väikeses kasumis. “Planeeritud oli müüa esimese kuue kuuga kokku 10 000 euro eest ning selle tulemuse tegime ära,” kinnitas Torim.

Tootmismahud näitavat tugevat kasvu ja raha saab tagasi investeeritud, tagamaks tooraine olemasolu, aga ka vahendeid turunduse jaoks. “Esimese kvartali tulemuste põhjal planeerime 2016. aasta mahuks kümnekordset kasvu ja jõuda aasta lõpuks 5000 pakini.”

Kuna tegu on kasvava ettevõttega, suurenevad samas aina kulutused ning oma osa nõuavad lisainvesteeringud, et tootevalikut suurendada, tööjõudu palgata ja välisturgudele siseneda.

Alates aprillist on ettevõttes kaks palgalist töötajat – Sven ja Teet ise. “Palk on alguses küll väike, aga me ei virise. Alguse asi,” naljatavad nad. Siiani ongi nad kahekesi hakkama saanud. Nad leiavad, et kõik tuleb ise läbi teha ja protsessid paika saada. “Meie pakkide saatmine tähendab rohkemat kui lihtsalt toote postitamist. Saadame pakke nii, nagu meile endile meeldiks neid saada,” märkis Nuum.

Nüüd võetakse aga tööle esimene pakisaatja ja see on põnev – ikkagi uus inimene paadis. “Tegelikult on hea tunne, et saame järgmise sammu astuda ja lisajõudu palgata,” kinnitas Torim.

Keskmiselt saadavad nad teele 15–30 pakki päevas. Sellest 95–97% Eesti-sisesed tellimused. Kaugeimad sihtkohad on olnud aga Hawaii, Singapur ja Filipiinid.

Loe supertoitudest lähemalt www.saartehaal.ee.

 


Kolm supertoidusegu

  • Balance – kõige antioksüdantiderikkam toode, kus 200 g paki kohta on kasutatud 1 kg värskeid marju (neist 80% eestimaised). Ükski teine supertoitude segu ei sisalda nii palju põhjamaiseid marju. Selle segu ja hommikusmuutiga alustavad Sven ja Teet ka ise oma päeva. Seda võib lisada ka pudrule ja jogurtile või teha lastele vitamiinirikkaid smuutisid.
  • Detox – organismi puhastava ja kaalu alandava toimega. Selle supertoidud nagu spirulina, klorella, nisuoras, odraoras ja camu-camu moodustavad terviku, soodustades seedimist, andes värskema enesetunde ja energiat ning soodustades kaalu alanemist.
  • Workout – mõeldud pärast trenni kehale ja lihastele vajalike toitainete andmiseks. Olgu selleks jooks pargis või pingutus jõusaalis, pärast sellist treeningut on hea teha smuuti, lisada sellesse üks-kaks supilusikatäit vajalikke toitaineid (valk, süsivesikud, aminohapped) ja mineraale nagu raud, magneesium ja kaltsium. See toode pole tavaline valgusegu, mis suureks kasvatab, see aitab lihastel kiiremini taastuda.

 

 

Print Friendly, PDF & Email