Hillar Teder: Leedos pole põhjust kahelda (1)

Vjatšeslav Leedo vande all antud tunnistus loob seoseid Reformierakonna ja korruptsioonikahtlustuse saanud Tallinna Sadama juhtide vahel.

“Leedo sõnades pole põhjust kahelda, ta on aus mees,” tõdes aastaid Tallinna Sadama nõukogus olnud ettevõtja Hillar Teder Äripäevas. Pilt näeb tema sõnutsi pärast kõnealust tunnistust kole välja. “Jookseb kogu aeg läbi seesama summa – neli miljonit eurot. Minu meelest jooksis Poola ja Türgi teemas ka neli miljonit läbi,” arutles ta. Teder märkis, et pildi järgi, mis ajakirjanduses paistab, ei tegutsenud Kiil ja Kaljurand üksi, vaid isikute rühm oli suurem.

Leedo ütles kohtus, et temalt küsis sisuliselt altkäemaksu summas neli miljonit eurot Tallinna Sadama endine juhatuse liige Allan Kiil. Vastutasuks oli Kiil lubanud poliitilist toetust, soovitades ühendust võtta toona Tallinna Sadama nõukogu esimehe rollis olnud Remo Holsmeriga.

Kui tõeseks peab Teder, et Reformierakond oli valmis poliitilist toetust andma, kui Leedo raha maksab? “Tundub suhteliselt absurdne, aga pildis, mis 2014. aastal välja joonistub Leedo ja Kiili jutust eelmisel aastal välja tulnud Kiili ja Kaljuranna laevaostuafääridest, mahub see tõesti ühe pildi peale,” vastas Teder.

Samas ei ole teada, kas Kiil rääkis Leedoga isiklikul eesmärgil või kasutas Holsmeri nime mõjutamiseks. “Seda saab ainult Kiil kinnitada,” nentis Teder. Talle tundub, et Poolas tegutses Kiil oma huvides, sest raha on läinud ta sõpradele.

“Loogiliselt võiks arvata, et kui ta Poolas tegutses enda huvides, siis tegi ta seda ka Leedolt raha küsides. Lihtsalt kasutas nimesid ära,” oletas Teder.

Print Friendly, PDF & Email