Ära jäta lemmikloomi soojal ajal autosse!

Ära jäta lemmikloom autosseSoojade ilmade saabudes muutub taas aktuaalseks lemmikloomade autosse jätmise teema.

Kuuma ilmaga või päikese kätte jäetud auto siseruum muutub loetud minutite jooksul tõeliselt lämbeks. Kuigi on levinud teadmine, et näiteks koerad taluvad kuumust inimestest paremini, ei vasta see tõele. Koera kehatemperatuuri paarikraadine tõus võib muutuda talle kiiresti eluohtlikuks.

Väär on ka arusaam, et toonitud klaasidega sõidukis loom üle ei kuumene.

Ka autoga sõites tuleb jälgida, et su koer autos üle ei kuumeneks – esiistmel võib ventilatsioon või konditsioneer hoida temperatuuri sinu jaoks sobiva, kuid auto tagaosas võib see päikeselisel päeval koera jaoks talumatuks muutuda. Mitte kunagi aga ei tohi koera jätta üksinda autosse, isegi praokil akendega autosse. Alati varu kaasa vett ka oma lemmikule!

Nähes, et lapse või lemmiklooma tervis on ohus ja sõiduki omanikku läheduses pole, tuleks sellest viivitamatult teada anda hädaabinumbril 112.

Eesti koeraomanike selts soovitab pikematel sõitudel teha vahepeatusi, sest ka loom vajab sarnaselt inimesega jäsemete sirutamist. Sellest, et teeäärses kohvikus einestamisel koer su jalge juures lebab, pole kasu – tee temaga enne autosse naasmist ka lühike jalutuskäik. Pauside kavandamine võib olla kasulik ka sulle – tee neid näiteks mingite vaatamisväärsuste juures.

Väldi mürgitumis- ja lämbumisohtu. Näiteks klaasipuhastusvedelik ja tosool on mürgised. Kui lisad radiaatorisse tosooli või täidad klaasipuhastajate paaki, jälgi, et koer ei oleks ninapidi juures ega lakuks mahatilkunud vedelikku. Ka ära hoia autokeemiat autos koera hammaste ulatuses. Enne koera autosse panemist kontrolli ka, kas istmetel ei ole münte, võtmeid ja pisividinaid, mille koer võiks alla neelata või mis võiksid talle kurku kinni jääda.

Katrin Hämelainen
järelevalvespetsialist

 

Print Friendly, PDF & Email