SelveEkspress aitab aega kokku hoida (13)

SKANNER VÕTA SEINALT, näitab Saare Selveri juhataja Iige Laes.  Foto: Maanus Masing

SKANNER VÕTA SEINALT, näitab Saare Selveri juhataja Iige Laes.
Foto: Maanus Masing

Saare Selveris alustab täna tööd iseteenindussüsteem, kus ostja saab oma kauba ise skaneerida ja selle eest makseterminalis tasuda.

“Mandril on inimesed selle võimaluse hästi vastu võtnud,” ütles kaupluse juhataja Iige Laes. “Ka meie oma inimesed ja Saaremaa külalised on selle järele aina rohkem küsima hakanud.”

Laes avaldas lootust, et uus võimalus kulub marjaks eriti suvel, mil kaupluses käib külastajaid tavalisest rohkem.

Laesi sõnul on selveteenindussüsteemi kasutuselevõtu põhjus eelkõige see, et ostjad saaksid aega kokku hoida.

Plussina nimetas ta nii seda, et ostja näeb jooksvalt oma ostu lõppsummat skanneris, kui ka seda, et skanneris kuvatakse kohe kõik kampaaniahinnad.

Süsteemi kasutamise eeldus on Partnerkaardi olemasolu, mille saab kohe infoletis vormistada.

“Ostja registreerib oma Partnerkaardi, süsteem tunneb ta ära,” selgitas Laes SelveEkspressi (SE) tööpõhimõtet. “Kui ühe seina peal asetseva skanneri juures hakkab tuluke vilkuma, võtab klient identifitseeritud skanneri ja läheb sellega müügisaali kaupa valima.”

Ostja skaneerib kõik, kaasa arvatud kaalukaubad, ise. Kui ta ümber mõtleb, et mõnd skaneeritud toodet siiski ei soovi, saab ta selle toote nimetuse skannerist kustutada. Samuti on võimalik kaupade kogust muuta.

Ostud välja valinud, läheb klient makseterminali juurde ja tasub nende eest. Maksta saab nii kaardiga terminalis ilma teenindaja poole pöördumata kui ka sularahaga spetsiaalses kassas.

“Mingit lisaskaneerimist või kaupade lauale tõstmist enam ei toimu,” kinnitas Iige Laes. Kauplusse sisenedes peaks soovi korral ja aja kokkuhoiu mõttes kohe ostukoti võtma, selle sisse skaneerima, seejärel valitud ja skaneeritud kaubad otse kotti laduma. Kui klient hätta jääb, saab ta vajadusel nõu SE kassas töötavalt teenindajalt. “Abi võib julgesti küsida ka ükskõik milliselt meie töötajalt – kõik on saanud vastava ettevalmistuse,” kinnitas juhataja.

Vigade vältimiseks kasutab süsteem nn kontrolloste, teenindaja ei saa valikut juhtida ning kontrolli käigus saab välistada kõikvõimalikud alguses esineda võivad vead. Alkoholi ja tubakat ostes tuvastab ostja vanuse, nagu ikka, teenindaja, kes on selleks alati läheduses.

Saare Selver on poeketi 22. kauplus, kus SelveEkspress kasutusele võetakse. Esimesena tehti seda juba 2011. aastal Kadaka Selveris Tallinnas.

Print Friendly, PDF & Email