Koolid loodavad 20 medalit

HARJUNUD ÕPPIMA: Anna Afanasjeva jaoks ei ole medal eesmärk omaette.  Foto: Maanus Masing

HARJUNUD ÕPPIMA: Anna Afanasjeva jaoks ei ole medal eesmärk omaette.
Foto: Maanus Masing

Kooliaasta lõpp tõotab Saare maakonnas taas tublit medalisaaki – oodata on viit kulda ja 15 hõbedat.

Medalite koguarv on sama, mis mullu, ent toona oli kuldasid hõbedastest medalitest rohkem – 11 kulda ja 9 hõbedat.

Kõige suuremat medalisadu on tänavu aga loota Kuressaare gümnaasiumis – praeguse seisuga on sinna tulemas kaks kulda ja kümme hõbedat.

“See on maksimaalne tulemus, mis võib tulla,” ütles KG õppealajuhataja Maidu Varik. “Sada protsenti kindel saab olla siis, kui riigieksamite tulemused käes.”

Varik hindas tänavust võimalikku medalite arvu sõnadega “pole paha”. “See lend on tubli olnud, tublisid noori on palju,” lausus õppealajuhataja.

Saaremaa ühisgümnaasium ootab sel õppeaastal kaht kulda ja kolme hõbedat.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis seda, et keegi õppijatest kooli medaliga lõpetaks, päris igal aastal ette ei tule. Tänavu ilmselt küll – hõbedalootus on Anna Afanasjeval.

Anna oma sõnul polnud medal tema jaoks eesmärk. “Olen harjunud õppima, see ei ole minu jaoks keeruline,” lausus Anna. “Andsin lihtsalt oma parima. Kuna proovin kõiki oma asju hästi teha, tulid head hinded.”

Nelja on Annal oodata vaid ühiskonnaõpetuses. “Poliitika ei ole minu kõige tugevam külg,” põhjendas ta.

Anna on rahul, et sai KTG-s valida e-õppe – see õppevorm on tema hinnangul kõige paindlikum. “Paindlik graafik oli mulle kõige tähtsam – nii saan oma aega planeerida,” rääkis füsioterapeudi assistendina töötav ja vabatahtlikku piibliharidustööd tegev Anna.

KTG direktoril Ly Kallasel on Anna üle hea meel. “Medalit saada ei ole kerge, eriti töö kõrvalt, aga Anna on tubli ja andekas,” märkis Kallas, lisades, et Anna vend lõpetas aastaid tagasi KTG kuldmedaliga.

Orissaare gümnaasium, kus tänavu on lõpetajaid üheksa, loodab üht kuld- ja üht hõbemedalit.

“Meie noored on olnud tublid,” leidis õppealajuhataja Hilde Kurg. “Oleme väga rahul. Tulemus pole veel kindel, aga peame pöialt.”

Print Friendly, PDF & Email