Rallisprindis kolm poodiumikohta

RALLIÄSSAD: Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk on võistluseks valmis. Foto: IRINA MÄGI

RALLIÄSSAD: Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk on võistluseks valmis.
Foto: IRINA MÄGI

Kuulsal Kaugatoma kiiruskatse rajal laupäeval sõidetud Saaremaa rallisprindil said võõrustajad kolm poodiumikohta.

Kokku läbiti pea 9 kilomeetri pikkust rada kolm korda ja erinevalt varasematest aastatest kasutati nn miniralliformaati, kus arvesse läksid kõik kolm katset ja katsete ajad liideti.

2WD 1600 klassis oli konkurents väga tihe. Teise koha saanud Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk Ford Fiesta R2-l kaotasid Kevin Kuusikule ja Cristen Laosele Ford Fiesta R2-l kõigest 1,9 sekundiga. Kolmandaks jäänud Ken Torn ja Riivo Mesila Ford Fiesta R2-l kaotasid neile omakorda vaid 0,1 sekundiga.

“No Kaugatoma on juba selline kiiruskatse, kus võib ühe liigse pidurivajutusega kaotada mitu sekundit ning siin on tähtsad ka kümnendiksekundid,” tunnistas Rasmus Uustulnd. “Võimalus võita on alati, tuleb lihtsalt teistest kiiremini sõita ning seekord õnnestus see teistel paraku paremini. Ken Torni võitsime tõesti vaid 0,1 sekundiga, kuid tegelikult oli Kenil väga palju ebaõnne ning tehnika toimimise korral oleks esikoht temale kuulunud.”

Võistlusega jäi Rasmus Uustulnd igati rahule. “Sai jälle üle pika aja rooli taha istuda. Ootan juba huviga Harju rallit, mis toimub kahe nädala pärast,” märkis noor rallipiloot.

“Suutsime kaks esimest vooru võita, aga raja viimasel läbimisel purunes meie autol üks detail ja jäime ainult viie käiguga, sellisest olukorrast sai võetud maksimum ja tulemus on selline,” rääkis Ken Torn. Ta lisas, et autoga hakkab ta harjuma ja seepärast usub ka, et kiirus kasvab iga sõidetud kilomeetriga.

Neljanda koha saanud Kenneth Sepp ja Tanel Kasesalu Ford Fiesta R2-l kaotasid võitjatele 04,9-ga. 7. Kermo Laus – Kauri Pannas Nissan Sunny 42,3; 8. Tauri Pihlas – Ott Kiil Toyota Starlet 54,6; 9. Lauri Peegel – Andres Tammel Honda Civic 01.22,2. 2WD 2000 klassis said kolmanda koha Rando Turja ja Ain Sepp LADA VFTS-l, kaotades võitjatele 22,6 sekundit. 2WD 2000+ klassis said 8. koha Lembit Soe ja Ahto Pihlas Toyota Starletil. Nende kaotus võitjale oli 1.01.5.

Rallisprindi võitsid 4WD-klassis sõitnud Egon Kaur ja Silver Simm Mitsubishi Lancer EVO IX-l.

Print Friendly, PDF & Email