Perespordipäev pani koolipere liikuma

Reedel toimunud Kuressaare Vanalinna kooli perespordi- ja projektiõppepäeval osales võistlustel 433 õpilast, õpetajat ja lapsevanemat.

Vanalinna kooli huvijuht Piret Seema ütles, et kool osales jaanuaris-veebruaris Eesti olümpiakomitee ja Coca-Cola fondi korraldatud projektikonkursil “Liikumine teeb erksaks”.

“Kõigil Eesti koolidel oli võimalus esitada konkursile liikumisalane projekt,” rääkis ta. “Projekte esitati konkursile üle 80 ja toetuse sai 24 projekti, teiste hulgas ka Kuressaare Vanalinna kooli projekt “Liikudes targaks”.”

1.–3. klassidele, õpetajatele ja lapsevanematele korraldati Vanalinna kooli staadionil laste kergejõustiku programm, mille viisid läbi vilistlased Kädy Tänav Tänak ja laste kergejõustiku koolituse läbinud treener Mairo Tänav Tänak. Neid abistasid koolituse läbinud õpetajad.

4.–6. klassid, õpetajad ja lapsevanemad osalesid maastikuorienteerumisel linnapargis, kus neile tutvustati orienteerumise põhitõdesid. Raja, mille pikkus oli kolm kilomeetrit, koostas ja märkis Saaremaa orienteerumisklubi.

7.–9. klassid, õpetajad ja lapsevanemad tegid matka Loode tammikusse. Kontrollpunktides tuli neil lahendada erinevate õppeainete ülesandeid. 5,2 km raja ja ülesannete koostaja oli õpetaja Ülle Kreos. Matk lõppes Saare Golfis.

“Meil oli kogu koolipere haaratud ja eesmärk oli, et lapsed liiguksid,” rääkis Piret Seema. “Võitjad on kõik, aga kõige nooremate hulgast selgitati välja kiiremad ja osavamad, 4.–6. klassidest paremad orienteerujad ning vanemal astmel tuli lisaks matkamisele ka oma teadmisi näidata.”

“Liikumine teeb erksaks” on Coca-Cola fondi ja Eesti olümpiakomitee koostööprojekt, mille raames suunatakse uue üle-eestilise liikumisprogrammi läbiviimiseks 51 000 eurot.

Projekti eesmärgid on rõhutada liikumise ja tervislike eluviiside tähtsust, tõsta inimeste teadlikkust liikumise olulisusest, innustada inimesi oma kvaliteetaega sisustama koos pere ja sõpradega, pakkuda rahalist tuge peredele ja kogukondadele suunatud liikumisürituste läbiviimiseks ning jagada liikumis-
ürituste korraldajatele parimaid praktikaid liikumisharrastuse propageerimisest üle maailma.

Print Friendly, PDF & Email