JUHTKIRI: Aasta pärast mais

Saaremaa ja Läti vahelise regulaarse laevaliini taastamisega on saarlased ametlikult tegelenud täpselt kolm päeva vähem kui aasta.

See pole ühe transpordiühenduse käivitamise mitmetahulisust arvestades küll teab mis pikk aeg, kuid ometi küllalt palju, et küsida, kas senitehtu on olnud piisavalt viljakas.

Mullu mais saatsid Saaremaa ettevõtjate liit ja SA Saaremaa Turism majandus- ja taristuministrile Kristen Michalile ühispöördumise palvega otsida võimalusi Ventspilsi–Mõntu laevaliini käivitamiseks ja käigus hoidmiseks. Edasistel kohtumistel ministriga otsustati, et SA Saaremaa Turism teeb liini kohta esialgse analüüsi. See edastati ministeeriumi mullu sügisel. Novembris ütles minister, et esitatud arvutuste põhjal tundub liinil jumet olevat.

Liinil opereerimiseks on valmisolekut avaldanud Saaremaa Laevakompanii, kellel on olemas ka sobiv alus St. Ola, mis, tõsi küll, vajaks pisut kohendamist. Küsimus on veel riigipoolses otsuses ja suutlikkuses sobiva mudeli kaudu liini startimiseks toetusraha leida. Ehk siis juttudelt on vaja üle minna tegudele. Siis võib aasta pärast mais esimestele Läti külalistele rõõmsalt “Labdien!” hõigata.

 

Print Friendly, PDF & Email