Eksvallavanem sattus poja pussitamise eest kohtu alla (11)

RÄNDRAHNUGA: Enno Kolter Merise küla metsas peituva rändrahnu juures. Foto: Sander Ilvest

RÄNDRAHNUGA: Enno Kolter Merise küla metsas peituva rändrahnu juures.
Foto: Sander Ilvest

Süüdistuse järgi lõi Enno Kolter (58) kuu aega tagasi Mustjala külas Kase tänaval oma täisealisele pojale terariistaga kõhtu, tekitades talle valu ja 18-millimeetrise haava.

Eile hommikul algas Kuressaare kohtumajas kokkuleppemenetluses istung Enno Kolteri üle, keda süüdistatakse avaliku korra raskes rikkumises.

Seda, millest tüli 16. aprilli öösel kesköö ja kella 1 vahel alguse sai, uurimismaterjalide alusel toimunud istungil ei käsitletud. Varem on Enno Kolter Saarte Häälele öelnud, et noored pidutsesid saunamajas ja temal polnud juhtunuga midagi pistmist.

Prokurör Svetlana Maripuu nõudis Kolterile karistuseks aasta vangistust. Kuigi Kolteril oli üks kehtiv väärteokaristus, pole teda kriminaalkorras varem karistatud ja seega ei pöörata talle mõistetud vangistust täitmisele, kui ta aastase katseaja jooksul uut kuritegu toime ei pane. Tema maksimaalne karistus võinuks olla viis aastat vangistust. Kohtukuludena tuleb Kolteril süüdimõistmise korral tasuda 741 eurot. Istungil kaitsjast loobunud Kolter kinnitas, et on karistusest aru saanud ja loodab, et rohkem ta kohtu alla ei satu. Samuti lubas ta 741 eurot kohe ära maksta. “Mis ära, see ära,” lausus ta.

Kannatanu oma isa vastu tsiviilhagi ei esitanud. Otsus kuulutatakse välja täna kell 11.

Enno Kolter on staažikas Mustjala omavalitsustegelane, kes oli aastatel 1996–2006 ka vallavanem, hiljem vallavalitsuse liige ja ka vallavolinik.

Pärastlõunal toimus samas saalis eelistung Aivar Nõu üle, keda süüdistatakse raske tervisekahjustuse tekitamises ettevaatamatusest. Tema lõi eelmise aasta 25. detsembril kella 20 ajal Lääne-Saare vallas oma elukohas ühise alkoholitarvitamise ajal tekkinud tüli käigus 46-aastast meest üks kord noaga kõhu piirkonda.

Sellega tekitas ta kannatanule eluohtliku tervisekahjustuse. Kohus võib talle määrata rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse. Tõenäoliselt lühimenetluses toimuva istungi ajaks määrati 14. juuni.

Print Friendly, PDF & Email