Korvpallimängu saab harrastada mitmel moel

LÄHEB MÄNGUKS: Pildi tegemise ajal mängiti veel saalis, kuid praeguseks on suurem osa korvpallisõpru kolinud õue. Fotol Heigo Leemet. Foto: MAANUS MASING

LÄHEB MÄNGUKS: Pildi tegemise ajal mängiti veel saalis, kuid praeguseks on suurem osa korvpallisõpru kolinud õue. Fotol Heigo Leemet.
Foto: MAANUS MASING16

Mõnele meeldib palli loopimas käia korra nädalas, teine korraldab lisaks mängimisele ka võistlusi, kolmas hoiab silma peal ka erinevatel professionaalsetel liigadel. Korvpall on mäng, mis haarab mitmel moel.

“Mina näiteks pole kunagi korvpallitrennis käinud,” lausub Heigo Leemet Kuressaare spordikeskuse uues saalis. Parasjagu on käimas korvpalliklubi Tesman trenn. Heigo Tesmani eest ei mängi, vaid osaleb lihtsalt nende treeningul. “Muidu käisin igal neljapäeval oma tutvusringkonnaga mängimas. Panin aja kinni ja ajasin mehed kokku, aga osa enam ei viitsinud või panid Tallinna poole ja siis jätsin selle asja katki,” selgitab ta.

Nüüd kutsub ta Tesmani trenni mehi juurde, kui selleks peaks vajadus tekkima. “Et saaks viis viie vastu mängu teha.” Korvpall on tema kirg ja seetõttu ei pea ta paljuks ka natuke organiseerimise poolega tegeleda.

Korvpall katki ei jää

Möödunud aastal ajas ta ka päris oma meeskonna Castello kokku, et osaleda Saaremaa meistrivõistlustel. Heigo tõdeb, et head keemiat meeskonnas aga ei tekkinud ja seetõttu ei tulnud ka tulemust. Niisiis on oht, et Castello tiim läheb laiali, kuid see ei tähenda, et korvpalli mängimine katki jääks. “Mulle meeldib, selline kontaktne mäng,” iseloomustab Heigo.

 

Print Friendly, PDF & Email