Saare maakonnas on töötuid jälle alla 600 (1)

Aprillis vähenes registreeritud töötus kiiremini kui mullu, kuna uusi registreeritud töötuid lisandus vähem, samas oli registreeritud töötutest tööle saajaid rohkem.

Kuu lõpus oli Eestis töötuna arvel 30 466 inimest. Saare maakonnas oli samal ajal töötuna registreeritud inimesi 591. Vaid kuu varem oli töötuid maakonnas aga 665. Enim töötuid on jätkuvalt Kuressaare linnas – 250. Kahanemine on olnud aga korralik, sest kuu aega varem oli linnas töötuid inimesi 284. Lääne-Saare vallas on viimastel andmetel töötuid 125, Orissaares 41, Leisis 32, Pihtlas 25 ja Valjalas 20.

Salme ja Muhu vallas on töötuid võrdselt 19, Laimjalas 18 ja Kihelkonnal 15.  Mujal jääb töötute arv alla kümne. Torgus ja Mustjalas on töötuid üheksa, Pöide vallas kuus ja Ruhnus kolm.

Registreeritud töötuse vähenemise põhjusteks on töötukassa kinnitusel hooajaliselt suurem tööjõu vajadus ja üldisem tööturu paranemine.

Kõige suurema osa registreeritud töötutest moodustasid  Eestis aprilli lõpus oskustöötajad ja käsitöölised (20%), lihttöölised (19%) ning teenindus- ja müügitöötajad (17%).

Print Friendly, PDF & Email