JUHTKIRI: Pulm, pea ja linn

Abiellumine ja pulmad on ühise kooselu valinud paaride jaoks oluline sündmus, mida püütakse tähistada nii, et seda oleks hea meenutada ka aastate pärast. Õnnestunud pulmad on omamoodi pant noorpaari edasiseks muretuks eluks.

Pulmapealinna projektiga liitunud majutus- ja toitlustuskohad on Kuressaarele pulmapealinna nime nõueldes leidnud hea niši, milles iseennast ja Saaremaad turundada. Tõenäoliselt on nii mõnigi teine kant Eestis pettunud, et ei ole ise taibanud sarnase asjaga välja tulla.

Pulmapealinn ei tähenda, et kelli peaks helistama ainult vastsetele noorpaaridele. Suine Saaremaa on igati sobilik koht ka ajaproovile vastu pidanud paaridele, kes võiksid siin erilisel ja meeldejääval kombel tähistada näiteks hõbe- või kuldpulmi. Kõikvõimalikest teema- või libapulmadest rääkimata.

Eesti kultuuri ja pulmakombeid on näiteks kolmel eelneval aastal just Saaremaal tundma saanud välistudengid, kelle jaoks Erasmus Student Network Estonia korraldas meeleolukat ja väga menukat “Eesti pulma Saaremaal”. Maailma pulmapealinna Las Vegasega Kuressaare kindlasti võistelda ei suuda, aga tulevikus võiks potentsiaalseid kliente tulla ka lähiriikidest.13

Print Friendly, PDF & Email