Sepad said toetust Soomes kanna kinnitamiseks

OÜ Saaremaa Sepad sai EAS-ilt 9637 eurot toetust ettevõttes toodetud sepiste turustamiseks Soomes.

Saaremaa Seppade juhataja Andres Ella ütles, et toetus kulub ära messil käimiseks, reklaami avaldamiseks ja klientide külastamiseks. Soomes müüakse maha 20–30 protsenti ettevõtte toodangust.

Ella sõnul oli ettevõtte suurim kordaminek möödunud aastal pääsemine sisustus- ja ehitustarvete kaubamaja Bauhaus kaubamajade ketti Soomes. 18 riigis esindatud Saksa firma Bauhausi kaubamajade kett on oma 270 kaubamajaga üks suuremaid Euroopas ning Saaremaa ettevõttel kulus sinna sissesaamiseks kümme aastat. “Need asjad käivadki nii kaua. Kõik on toimunud vaikselt ja kaasa on aidanud seegi, et oleme inimestega saavutanud hea isikliku kontakti,” rääkis Andres Ella.

Heameelt tundis ettevõtte juhataja selle üle, et Saikla külas tegutseva sepistevalmistaja kaup on Soomes hästi minema hakanud. Populaarseim toode on haluriiulid, mida alatasa juurde tellitakse ja mida saadetakse Soome kümnete ja sadade kaupa. Kuigi Bauhausi pääsemine ei tee veel rikkaks, aitab tuntud kaubaketi usaldus sillutada teed Soome turule laiemalt.

Ehitussepiste ja sisustuskaupade valmistamisele keskendunud Saaremaa Sepad on asutatud 1997. aastal. Ettevõtte kliendid on ehituspoed ja kodukaupade müüjad nii Eestis kui ka välismaal. Lisaks Soomele eksporditakse oma toodangut Rootsi ja Saksamaale. Ettevõtte tootenimekirjas on üle 300 erineva toote.

 

Print Friendly, PDF & Email