“Pildikeste” seeria saab jätku

KAANETÕMMIS

KAANETÕMMIS

Maikuus ilmub Anne Trei koostatud raamatu “Pildikesi Valjala kihelkonnast” esimene osa.

“Valjala kihelkonna aja-, elu-, kultuuri- ja hariduslugu oli laialipillutuna raamatutes, arhiivides, kroonikates, vanades ajalehtedes, inimeste kirjalikes ja suulistes mälestustes. See vajas kokkukogumist, süstematiseerimist, täpsustamist, toimetamist, piltidega rikastamist, kirjastamist,” põhjendas Anne Trei raamatu vajalikkust. Ta lisas, et Valjala kandi kohta on tegelikult ilmunud juba mitmeid raamatuid ja uurimusi, mis nüüd leiavad osalist kajastamist ühiste kaante vahel.

Trei toonitas, et raamat ei pretendeeri lõplikule tõele. Samuti ei leidu seal täpseid viiteid materjali kohta. 365-leheküljelise raamatu trükiarv on Trei sõnul 300 ehk küllaltki väike.

Anne Trei pöördus materjali leidmiseks paljude inimeste poole. “Selgus, et Valjala kandi rahvas on väga abivalmis, reageerijaid oli palju,” on ta rahul. Eriti tõi ta välja ajaloolase Bruno Pao osa, kes otsis välja hulga ajaloolisi fotosid ja jagas temaga ka mälestusi.

Teine osa Valjala kihelkonnast tuleb sügisel. Selles pajatatakse näiteks põllumajandusest, tööelust, merendusest jne.

Samast sarjast on varem ilmunud mitmed raamatud Karjast, Pühast ja Kaarmast. Anne Trei sõnul on kogumisel ka materjal Mustjalast.

Nendel, kes raamatut soetada soovivad, tuleb ühendust võtta Anne Treiga meiliaadressil anne.trei@mail.ee. 

 

 

Print Friendly, PDF & Email