Mustjala võtab remondiks laenu (14)

Mustjala vallavolikogu otsustas valla arengukavas ette nähtud Mustjala rahvamaja rekonstrueerimiseks võtta 300 000 eurot laenu.

Mustjala vallavanem Kalle Kolter ütles Saarte Häälele, et kõige suurem töö on maja väljastpoolt soojustamine. Lisaks saab rahvamaja vee sisse ja uuendatakse ka elektrisüsteeme. Samuti vahetatakse välja aknad ja uksed. Tööde lõplik maht oleneb sellest, paljuks raha jagub, märkis Kolter. Vallavanem lisas, et tõenäoliselt tuleb ka vallal endal raha juurde leida ja ainult laenust ei piisa. Praegu on vald maksnud projektide eest.

“Kahe aasta jooksul tahaks valmis teha,” lausus Kolter, kuid täpsemaid tähtaegu ei hakanud ta veel nimetama. “Kõik on hangetes kinni,” märkis ta. Kolter selgitas, et rahvamaja rekonstrueerimine on teemaks olnud mitukümmend aastat, kuid enne tuli teistele hoonetele, näiteks koolimajale, pühenduda. “Iga asi omal ajal,” sõnas ta.

Mustjala rahvamaja on ehitatud 1938. aastal. Seal on 200 istekohta ja eraldi lava. Majas tegutsevad mitmed taidlusringid ja õhtuti kasutavad rahvamaja ka valla noored nn noortekeskusena. Maja on täielikult amortiseerunud, puudub nii vesi kui ka kanalisatsioon, kirjutatakse valla arengukavas. Rekonstrueerimise maksumuseks on märgitud 770 000 eurot.

Mustjala rahvamaja juhataja Edith Viira kinnitas, et 2011. aastal valminud arengukavas kirja pandu vastab laias laastus reaalsusele. “Maja on ikka väga-väga halvas seisus,” tõdes ta. Olukorda parandas mõneti põranda väljavahetamine eelmisel aastal. “Muidu oli siin küll nii, et põrand oli vajunud ja keegi ei julgenud eriti selle peal olla,” nentis Viira.

Vee puudumise kohta lausus Viira, et praegu tuuakse ämbritega vett majja. Lisaks on majas sees kuivkäimlad. Remont on seega väga oodatud, märkis Edith Viira.

 

Print Friendly, PDF & Email