Lapsed tegid SÜG-is teadust

Saaremaa ühisgümnaasiumi kümnendike teadusteatri etendus lämmastikuga. MAANUS MASING

Saaremaa ühisgümnaasiumi kümnendike teadusteatri etendus lämmastikuga.
MAANUS MASING

Eile korraldati Saaremaa ühisgümnaasiumis 3.–4. klasside õpilastele teaduspäev, mille konverentsiosas esitlesid õpilased oma uurimistöid.

Mida tähendab teadlane olla, rääkis lastele Triin Reitalu, õpilased osalesid erinevates töötubades ja kooli teadusteater andis füüsikaklassis etenduse. Korraldajate sõnul innustab teaduspäev õpilasi teadusega tegelema, annab neile esinemisvõimaluse ja algklassiõpetajatele kogemusi uurimistöö juhendamisel.

Osaleda sai arvuti-, keemia- ja taaskasutustoas. Uurimistööde esitamiseks oli noortel aega viis minutit, mis eeldas töö lühidalt kokkuvõtmist. 2010. aastast Saaremaa ühisgümnaasiumis tegutsenud teadusteatri etenduses selgitasid väiksematele koolikaaslastele keemia ja füüsikaga seotud nähtusi SÜG-i kümnendikud ja seda tehti populaarteaduslikus võtmes. Vedela lämmastikuga muudeti purunevaks nii kummipart kui ka roosiõied, generaatori abil pandi “katsejänesel” juuksed peas püsti tõusma ja energiakera abil süüdati lambipirnid inimese peas.

Kõik katsed toimusid ohutusreegleid järgides. Neid ei tasu kodus järele tegema hakata, kuid vanematesse klassidesse jõudes saavad noored ise teadusteatris kaasa lüüa.

Print Friendly, PDF & Email