Kuidas Kärla kooliperel süda rõõmustas

Südamenädala jäädvustamiseks tegi Viljar Saar tervest kooliperest südamliku droonipildi. VILJAR SAAR

Südamenädala jäädvustamiseks tegi Viljar Saar tervest kooliperest südamliku droonipildi.
VILJAR SAAR

Tänavuse kevadise südamekuu ajal panid Kärla põhikooli õpilased ja õpetajad suuremat rõhku oma südamele ja tervisele üldse.

Seetõttu toimus 18.–22. aprillil südamenädal “Süda rõõmustab”, mille eesmärk oli teadvustada kooliperele tervise tähtsust ja võimalusi, mida selle heaks teha. Üritusele lisas särtsu teadmine, et toimub klassidevaheline võistlus, mille võitjaid premeeritakse Rüütli spaa pääsmetega.

Avapäevale andis hoo sisse tantsuõpetaja Laura Olesk, kes kahel suurel vahetunnil ergutas kooliperet vahvate soojenduste ja tantsudega. Tantsujalad said soojaks ka õpetajad. Selleks, et kindlustada oma klassile võit, toimus pärast tunde meeletu jalutamine metsa all. Terve selle nädala jooksul käidi kõndimas lausa iga päev. Eriti suureks eeskujuks olid I klassi õpilased, kes sattusid nii hoogu, et alla 5 km päevas ei jalutanudki!

Milline on terve keha? Sellele küsimusele said õpilased vastuse loodusainetes ja inimeseõpetuses. Oluline roll on ka tervislikul toidul ja seoses sellega said 5.–9. klassi õpilased oma oskused proovile panna salati valmistamise võistlusel. Taas osales ka õpetajate võistkond. Osalejad pidid olemasolevatest produktidest 45 minuti jooksul tervisliku salati valmistama.

Näha oli, et salateid olid lapsed ka enne teinud, sest need kukkusid välja väga maitsvad ja mahlased. Teistel päevadel oli õpilastel võimalus degusteerida marjasmuutisid ja tervislikke smuutisid ka ise valmistada.

Nädala jooksul toimus ka kaks nutiorienteerumist nii suurtele kui ka väikestele. Algklasside lapsed ja koolieelikud said jüripäeval täiesti omaette ürituse, mille korraldasid 8. klassi poisid Mattias Andreas Kaerma, Andres Laanekivi ja Mauno Mänd oma loovtööna.

Nutiorienteerumine oli hea viis tõsta laste teadlikkkust, kuidas kasutada telefonirakendust Loquiz õppe-eesmärgil. Kuna see oli jälle hea viis oma klassile punkte teenida, oli osavõtt väga aktiivne.

Sellel nädalal saadi ka teada, et väga oluline on keha ja vaimu tasakaal. Seetõttu said vanemad klassid võimaluse metsa istutada ja talgutel ka koolimaja ümbrust korrastada.

Õpilastele meeldis meie kooli tegus südamenädal “Süda rõõmustab” väga. Iga päev toimus midagi uut, põnevat ja harivat ning see tõi kindlasti veidike vaheldust õpilaste igapäevasesse koolirutiini. Tore oli see, et kõik said millestki osa võtta, kui vähegi soovi oli, ja tegutseda koos klassiga. Usun, et südamenädal pani paljud südamed rõõmustama ja ka kõrva taha jäi palju huvitavat tervislikust eluviisist, mida igapäevaselt järgida!

Emili Gabriela De Oliveira

Print Friendly, PDF & Email