Kirglikud kalamehed on taas haugivetel

Pühapäevast alanud haugipüügihooaeg on täie hooga käima läinud – liiklus merel on tihe nagu Lasnamäe trammiteel.

Samuti kohe pühapäeval haugipüügile suundunud Aivar Sõrm tõdes, et meres on praegu haugi palju, kuid tõde selgub ehk siis, kui haugi kudeaeg läbi saab. See kevad on tema sõnutsi natuke teistsugune – pole olnud lumesulamisest tingitud kõrgvett ja mereveeseis on olnud suhteliselt madal. Haug ei ole seega pääsenud oma tavapärastesse kudekohtadesse jõgedesse ja jõeluhtadele.

See tähendab aga, et haug koeb sel aastal valdavalt meres. Mis omakorda tähendab, et kudeaeg on jäänud mõnevõrra hiljemaks kui tavaliselt. Harilikult on haugid 1. maiks juba kudenud, ent tänavu käib haugi kudemine praegu alles täie hooga. “Kala on kogunenud kalda äärde, seda on palju ja praegu on kõik kena,” kinnitas juba mitu päeva kalavetel veetnud Sõrm.

Püüdjaid on kalamehe sõnutsi igatahes palju ja seda ka täiesti tavalistel tööpäevadel. “Vaatamata sellele, et oli tööpäev, oli meri elu täis. Liiklus oli nagu Lasnamäe trammiteel – üks tuli ja teine läks,” pajatas Aivar Sõrm.

Paljud kirglikud kalamehed on tema sõnutsi oma puhkuse sättinud ilmselt just praeguseks ajaks. Ka tal endal on parasjagu puhkus. “Pühapäevast algas ju ikkagi püügihooaeg ja sellised ilmad, nagu praegu – patt oleks võimalust kasutamata jätta,” selgitas Sõrm.

Eeloleval laupäeval toimub taas saarlaste ja mandrimeeste kalapüügivõistlus Koslep. Ettevalmistused selleks on käimas. Sõrme sõnutsi loevad nad parasjagu mehi üle ja mõtlesid, et viivad sel aastal ühe uuenduse sisse.

“Kui siiani olid paatkonnad välja kujunenud ja niimoodi juba pikka aega, et üks mandrilt ja teine saarlane – kindel paar nühkis iga kord paadis kõrvuti –, siis nüüd paneme paatkonnad kokku loosi teel,” rääkis Sõrm. Paadis on ka edaspidi saarlane ja mandrimees, aga kokku saavad sedakorda need, kelle loos kokku paneb. “Praegu on koos 55 hinge ja kõik seesama vana kaader. Mitte ühtegi uut nägu pole ja ei mahuks ka rohkem,” märkis Aivar Sõrm.

Print Friendly, PDF & Email