Karita dirigent kinkis koorile sünnipäevaks salaraamatu

KARITA JA SÕBRAD: Pildile jäid (1. reas vasakult) Saima Kiil, Anari Truu, Katrin Saar, Mai Pääsk, Imbi Pundi, Leie Esna ja Elgi Koel ning (2. reas vasakult) Madis Aavik, Tiit Aavik, Sass Pääsk, Tõnu Liiva, Aare Ellermaa ja Karlis Saar. AARE KÜLAOTS

KARITA JA SÕBRAD: Pildile jäid (1. reas vasakult) Saima Kiil, Anari Truu, Katrin Saar, Mai Pääsk, Imbi Pundi, Leie Esna ja Elgi Koel ning (2. reas vasakult) Madis Aavik, Tiit Aavik, Sass Pääsk, Tõnu Liiva, Aare Ellermaa ja Karlis Saar.
AARE KÜLAOTS

Pihtla naiskoori Karita dirigent Marika Mets kinkis lauljatele koori 10. sünnipäevaks raamatu “Laulualbum. Hinge ja helinaga”, mille oli koostanud saladuskatte all.     

A4-formaadis, rohkete piltidega illustreeritud ja Püha kihelkonna rahvariiete motiividega kaunistatud teos annab ülevaate koori tegevusest kümne aasta jooksul. Lisaks on raamatus juttu Pihtla naiskoori Karita sõpruskooridest. Oma osa on teoses ka lauludel ja popurriidel, mis on samuti kaante vahele mahutatud.

“Tahtsime lauljatele midagi kinkida ja siis mõtlesime, et ei räägi neile sellest, rikuks üllatuse ära,” selgitas Marika Mets. Saladust aitas tal hoida koorivanem Annely Õisnurm. Trükkimise ja küljendamise eest hoolitsesid OÜ G. Trükk ja ettevõtte tootmisjuht Anni Murd, kes on samuti Pihtla valla inimene.

Pildid ja meenutused

Marika Mets rääkis, et tal on kombeks kõiksugu infot vihikutes ja kaustikutes talletada. “Olen alati endale üles kirjutanud, mida olen kellelegi õpetanud, kus oleme esinenud jne,” märkis ta. Lisaks kasutas ta ajalehe väljalõikeid. Kokku hakkas ta raamatut panema eelmisel sügisel. “Mulle meeldib selline nokitsemine,” kinnitas Mets, et “Laulualbum. Hinge ja helinaga” valmis rõõmuga.

Kuigi saladust suudeti hästi hoida, sai raamatu koostamisel nalja ka. Nimelt oli tarvis kõigi lauljate pilte ja meenutusi. “Ütlesin siis, et teen seinalehte, et pange huvitavamaid asju kirja. Selline udutamine käis,” meenutas Mets muheldes. Keegi esialgu kahtlustama ei hakanud. Küll aga hakati uurima, kuhu need pildid siis ikkagi üles lähevad. “Vastasin, et puu otsa.” Kõnealune puu ehib raamatu esikaant.

Üllatusraamatu said Karita praegused ja endised lauljad ning koori sõbrad. Need anti kätte laupäevasel sünnipäevakontserdil Sandla kultuurimajas. “Neile väga meeldis, ütlesid, et see on kümne aasta kõige parem kingitus üldse,” oli Marika Mets rahul. Lisaks olid lauljad üllatunud, et nende repertuaaris on olnud tervelt 150 lugu. “Neil jäid suud ammuli,” kirjeldas dirigent. Raamatus on seega nii mõndagi üllatavat ka naiskoori liikmete endi jaoks.

Kontserdil esinesid peale Karita naiskoor Piret ja projektkoor Karita ja Sõbrad. Dirigent oli Marika Mets ja kontsertmeister Katre Roolaht. Õhtut juhtis Karlis Saar (trompet), kes koos Sass Pääskiga (tromboon) esitas meeldejääva ja humoorika estraadikava “Duett-duell”.

Emotsionaalsed aastad

Kontserdi järel rääkis koorivanem Annely Õisnurm, et aastad koos naiskooriga Karita on olnud täis emotsionaalseid esinemisi ja reise. “Kui sa seal kaare all oled, palju sa ikka laulad, kogu aeg klomp kurgus,” meenutas ta näiteks üldlaulupidusid. Õisnurm lisas, et kui kunagi 11 lauljaga alustati, oli keeruline uskuda, et koor nii kaua vastu peab. Praegu laulab Karitas siiski juba mõnevõrra rohkem naisi. Algusest peale on Pihtla naiskooris olnud Anari Truu, Janne Sepp, Liilia Lember, Elgi Koel, Leie Esna ja Annely Õisnurm.

Tänusõnu lausus koorile ka Pihtla vallavanem Jüri Saar. Ta märkis, et ühelt poolt pakub koor naistele endile nii palju. “Teiseks olete rõõmu pakkunud kõigile neile inimestele, kes on teid vaatamas ja kuulamas käinud,” lisas ta. Kingiks sai Karita vallavalitsuselt bussireisi sobival ajal koori valitud sihtkohta.

 

Print Friendly, PDF & Email