Ida-Saare valla loomiseks on tahe olemas (9)

EESTVEDAJAD: Läbirääkimiste laua taha asumiseks tegid ettepaneku leisikad, kellest Anglas olid (vasakult) Margus Pajuste, Ludvik Mõtlep, Andrus Kandima ja Tiina Olesk. Teiste seas asja arutamas olid ka Marina Treima ja Koit Kelder Pöidelt ning Vilmar Rei Laimjalast. MAANUS MASING

EESTVEDAJAD: Läbirääkimiste laua taha asumiseks tegid ettepaneku leisikad, kellest Anglas olid (vasakult) Margus Pajuste, Ludvik Mõtlep, Andrus Kandima ja Tiina Olesk. Teiste seas asja arutamas olid ka Marina Treima ja Koit Kelder Pöidelt ning Vilmar Rei Laimjalast.
MAANUS MASING

Kuressaare püüdele ühendada kogu Saaremaa alustasid vastukaaluks koondumist viie idapoolse valla esindajad. 

Esmaspäeval Anglas toimunud ajaloolisel Ida-Saaremaa valdade esimesel ühinemiskoosolekul lepiti kokku edasine tegevuskava ja vaidlema ei kiputud.

“Kõik läksid ikka sõpradena laiali,” võttis kohtumise kokku Leisi volinik Margus Pajuste, kes on Leisi, Orissaare, Pöide, Valjala ja Laimjala valla läbirääkimiste üks eestvedajaid. Tema sõnul oli esimene koosolek, nagu alguse asjad ikka. Lepiti kokku plaane ja tegevust.

Pajuste kinnitusel oli kohtumine rahumeelne ja tema arvates ka lootustandev. “Miks ei peaks asja saama, kui me suudame kõik küsimused läbi arutada,” arvas Pajuste.

Esimesel kohtumisel moodustatud initsiatiivgrupi juhiks valitud Orissaare volikogu esimees Marili Niits märkis samuti, et kokkusaanutel tahet on ja meeleolu oli positiivne. Erinevalt Lääne-Saare valla loomiseks peetud läbirääkimistest ida pool töörühmasid ei moodustata. Teemad arutab läbi 20-liikmeline initsiatiivgrupp ja kaastakse ka valdkonna spetsialiste. “Initsiatiivgrupp koosneb iga valla neljast volitatud isikust, kokku 20 inimest,” selgitas Niits ja lisas, et kokku saadakse kaks korda kuus. Niitsi sõnul pannakse üsna pea paika ka lõplikud tärminid, millal volikogud peavad ühinemisläbirääkimistele oma hinnangu andma – kas siis ühinemist toetades või mitte toetades.

Samas pole saladus, et valdades on Ida-Saare valla osas eriarvamusi. Nii näiteks on Laimjala vald avalikult öelnud, et nemad vaataksid ikkagi pigem linna poole. Samamoodi on Valjala öelnud, et nende jaoks on tõmbekeskus Kuressaare. Laimjala vallavanem Vilmar Rei ütles eile ka Saarte Häälele, et idapoolne lähenemine on neile siiski plaan B. “Eks me saame näha, kes ja kuidas kellega ühineb, siis vaatame lõplikult,” andis Rei mõista, et mune mitmes korvis hoida on kõige õigem tegu.

Print Friendly, PDF & Email