Rekord: Linnajooksul startis üle tuhande osaleja (2)

Kaks paremat: Ando Õitspuu ja Mairo Mändla teel võidu poole. IRINA MÄGI

Kaks paremat: Ando Õitspuu ja Mairo Mändla teel võidu poole.
IRINA MÄGI

Laupäeval toimunud Kuressaare 35. linnajooksul oli korrigeeritud andmetel osavõtjaid 1153, mis on selle võistluse rekord Eesti taasiseseisvumisajal.

Kuressaare linnajooksu 10 kilomeetri pikkuse põhidistantsi võitis Ando Õitspuu ajaga 32.48. Teise koha sai talle vaid 4 sekundiga kaotanud Mairo Mändla isikliku rekordiga 32.52. Kolmanda koha sai ajaga 36.29.8 Ahto Jakson.

Naistest võitis pika distantsi ajaga 39.56 Liliana Torn, kes osutus ka parimaks naisseenioriks. Teise koha sai Liina Silluste (Sparta) ajaga 42.21 ja kolmanda koha Kadri Hekk ajaga 46.08.

Poole lühemal ehk 5,2 kilomeetri pikkusel distantsil sai ajaga 17.58 võidu Kalev Õisnurm. Ajaga 18.41 tuli teiseks Teet Kokk. Kolmandana lõpetas Janar Mai ajaga 18.51.

Naistest võitis 5,2 km jooksu Darola Kruusik 21.34-ga. Järgnesid naisseenioride parim Taimi Kangur 21.59-ga ja Grete Kokk 22.30-ga.

Aktiivseim kool oli 179 osalejaga Kuressaare Vanalinna kool, järgnesid Kuressaare gümnaasium 119 ja Saaremaa ühisgümnaasium 91 osalejaga. Suurima osavõtjate arvuga asutus oli Ouman, kust oli rajal 38 jooksjat. Järgnesid Trelleborg 28 ja Swedbank 19 jooksjaga.

Klubidest olid kaks paremat JK Sarma 21 ja FC Kuressaare 11 osalejaga. Vanim osaleja oli 1935. aastal sündinud Paavo Vara ja noorim 5 km läbija aja peale oli 13. augustil 2008 sündinud Ragnar Õige.