Airest tahab lendama hakata 33-kohalise lennukiga

FLYEST_saab340

AS Airest tegi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile pakkumise lendamiseks Tallinn-Kuresaare ja Tallinn-Kärdla lennuliinidel lennukiga SAAB 340.

Esialgu ei olnud ettevõttel plaanis hankel osaleda, kuna vastavalt tingimustele ootas ministeerium pakkumisi 19-kohalise lennuki kohta ja ainsaks hindamise kriteeriumiks oli hankes märgitud hind. “Otsustasime teha pakkumine 33-kohalise lennukiga SAAB 340. Isegi, kui hind on väiksema istekohtade arvuga lennukiga võrreldes natuke kallim, tõstaks see saartevahelise lennuliikluse potentsiaali ja kvaliteeti,” ütles Jaanus Ojamets, AS Airest juhataja.

Otsus pakkumise tegemiseks tuli viimasel hetkel. Kaalukeeleks sai Airesti nõukogu otsus teha pakkumine null kasumiga selleks, et ministeeriumil oleks võimalik ühtlasi toetada Saaremaa ja Hiiumaa ettevõtteid luues neile senisest parem ja kvaliteetsem infrastruktuur, milleks saarte ja mandri vaheline lennuühendus paratamatult on. Kasumit loodetakse teenida suuremalt piletimüügilt, mis võiks kaasneda kvaliteetse teenusega.

Airesti juhataja ja nõukogu liikmed kohtusid pressiteate kohaselt 2014. ja 2015. aastal kohalike laeva- ja turismiettevõtjate ning nende esindajatega. Vestlustest jäi kõlama tõsiasi, et kui lennukis on vähe kohti, siis ei kujune sellest piisavat infrastruktuuri kohaliku ettevõtluse arendamiseks. Näiteks ei mahu grupid lennuki peale, või ei saa kohalikud ettevõtted piiratud mahuga lennuühenduse tõttu korraldada oma Saaremaa tehases kliendipäevi Euroopast saabuvatele klientidele. On juhtunud ka, et Euroopast kohale lennanud klient on keeldunud tagasilennust, sest väike lennuk oli ebamugav ja tekitas ebaturvalisuse tunde.

Airest on Eesti erakapitalil põhinev lennuettevõte, mis asutati 2002. aasta jaanuaris. Ettevõte opereerib hetkel kaheksa SAAB 340 lennukiga. Ettevõte on aktiivne üle Euroopa. Ettevõtte viimaste aastate kiire kasvu üheks oluliseks aluseks on olnud Kredexi antud garantiid lennukite soetamisel. Ettevõtte 2015. aasta käive oli ligikaudu 8,5 miljonit eurot ja kasum majandustegevusest üle 800 000 euro. Riigiabi ettevõte saanud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email