Sõnajalgade tuulikutarkvara arenduskeskus tuleb Salmele

ARENDUSKESKUS ARENEB:  Töömehed on ametis, et endisest teedevalitsuse hoonest Salmel saaks värske väljanägemisega arenduskeskus. MAANUS MASING

ARENDUSKESKUS ARENEB:
Töömehed on ametis, et endisest teedevalitsuse hoonest Salmel saaks värske väljanägemisega arenduskeskus.
MAANUS MASING

Tuuleenergeetika ettevõtjad Andres ja Oleg Sõnajalg ostsid oma koduvalla keskuses Salme endise teedevalitsuse hoone, et lükata seal hooga käima Eleoni tuulikute tarkvara arendustööd.

Parasjagu käib hoone juures remont. Endine teedevalitsuse hoone saab värskema fassaadi ja korraliku katuse koos vihmaveerennidega. Üks tubadest ehitatakse ümber laoruumiks ja kuna ettevõttel käib tihti ka väliskülalisi, siis kohandatakse üks ruumidest ümber majutamiseks.

Töö kontoris juba käib

Ülejäänud osas on maja Oleg Sõnajala sõnutsi heas korras, selle kontoriruumid on korralikud ja töö kontoris osaliselt juba käib.

Põhjus, miks tarkvara arenduskeskus just Salmele tuleb, on väga lihtne. “Kuna Eleoni teadusarenduspark asub just Salmel, on kõige otstarbekam luua selle lähedale ka vajalik infrastruktuur,” selgitas Oleg Sõnajalg.

Kavandatavaks otstarbeks on olemasolevad ruumid piisavad ning lisapinda ega juurdeehitist tema sõnutsi tarvis ei lähe. Remont peaks olema lõpetatud jaanipäevaks.

Kui rääkida täpsemalt, mida Salmel ikkagi tegema hakatakse, siis Sõnajala sõnutsi on kõnealusesse hoonesse planeeritud rajada Eleoni tarkvaraarenduse üks osakond ja esialgu ka tuuleparkide online-juhtimiskeskus.

Maja mahutab kuni paarkümmend töökohta. Oleg Sõnajalg märkis, et nad palkavad inimesi juurde vastavalt vajadusele ja töökoormuse suurenemisele. “Tarkvaraarenduse osakonna töötajatelt nõutav kompetentsus on ühelt poolt väga tuuletehnoloogia-spetsiifiline ja teiselt poolt hõlmab see küllaltki suurt teadmiste pagasit alates programmeerimisoskusest kuni praktiliste teadmiste ja kogemusteni võimsuselektroonikaga,” selgitas ettevõtja.

Praeguseks on Salmel esialgu vajalikud tippspetsialistid olemas. “Oleme leidnud väga andekad Saaremaa noormehed ja nad ise välja koolitanud,” kinnitas Oleg Sõnajalg. Salme arenduskeskuse projektiga parandatakse esiti lihtsalt oma töötajate seniseid töötingimusi.

Uue tööstuse rajamine

Kuu aja eest Saarte Häälele arenduskeskuse saarele toomise plaanist kõneldes tõdesid Sõnajalad, et tuulikute generaatoreid või labasid ei ole saarel toota võimalik, kuid arenduskeskus tuleb siia kindlasti.

Lisaks mainisid nad siis, et on ka seni teinud koostööd teiste Saaremaa ettevõtetega tööde osas, mida on võimalik siin teha. Sedagi kavatsetakse jätkata.

Laiemalt on aga tegemist uue tööstuse rajamise protsessiga. Täismahus tuulikutööstus tähendab aastas 60 suure tuuliku tootmist.

Print Friendly, PDF & Email