Mändjala kultuurisuvi tuleb tegus ja kirju (1)

“Suvi Mändjala kämpingus tuleb siiani kõigi aastate tegusam ja kirjum,” kinnitas kämpingu perenaine Silja Vipre. Suvi on pühendatud headele muusikaelamustele ja vahvatele pidudele rannaliival.

Kämpingu jaoks on Vipre sõnul proovikiviks restorani täielikult uuendatud menüü, mille töötas välja nende peakokk Kristiina Kiil. Restoran ise läbib hubasusekuuri ja selle nimeks saab Käbi. Esimene üritus ongi seotud Käbi uue menüü tutvustamisega 29. mail. “Kui ilmaga veab, avame selleks päevaks ka rannabaari Manjaana selle mõnusate rütmide ja jahedate jookidega,” lubas Silja Vipre. Manjaana pidulik avamine on juba 1. juunil.

Stardi annab Suvestart

Suurema stardi annab Mändjala suvele aga uus üritus Mändjala Suvestart, mis toimub vaid mõni päev hiljem, 4. juunil. Esimesena astub seal lavale ansambel ELLAB, peaesinejaks ja õhtuseks tantsitajaks tuleb aga kohale ansambel Onud. Nende vahepeal teeb mõnusat pop-folki Silja oma bänd. “Ootame kõiki õhtut nautima ja tantsujalga keerutama,” kutsus Vipre. Öösel viib buss soovijad Kuressaarde tagasi.

Sel hooajal ühendas kämping kaks suuremat üritust ja nii toimub 23.–25. juunil Saaremaa rannapeo jaanifestival. Lavale tuleb Eesti paremik: Smilers, Karl-Erik Taukar, Meisterjaan, Karl Madis, Patune Pool, Fix, Suur Papa, Beebilõust jpt artistid. Kokku üle 25 esineja kahel laval.

Kui jaanipidustused peetud, jätkatakse 8. juulil kontserdisarjaga “Sume suveõhtu”. Rannatelgi lavale tuleb Gerli Padar akustilise kavaga, kitarril saadab teda Karl M Pennar. See üritus on tasuta.

Lottega suvitama

Järgmine päev on kämpingus aga laste päralt. “Siis saabub randa suvitama Lotte ise, kes viskab sussid jalast ja teeb varbad liivaseks,” märkis Silja. Lapsed saavad Lottega koos laulda, tantsida ja maailmaasju arutada.

13. augustil toimub teistkordselt Saaremaa saunamaraton, seekord koos mõnusa õhtuse kantripeoga. Kantrijalga aitab õhtul keerutada ansambel Hot Shot Viljandist. “Pidu kestab, kuni jaksame!” kinnitas Silja Vipre.

Kämping lõpetab oma suve 27. augustil muinastulede ööga. Sel õhtul astuvad rannatelgi lavale akustilise kavaga Jaagup Kreem ja Taavi Langi ansamblist Terminaator. Pärast kontserti pidu jätkub ja öösel viib taas buss soovijad Kuressaarde. Kehva ilma korral toimuvad kõik üritused Käbis.

Print Friendly, PDF & Email