Hea autotehniku leidmine pole naljategu (8)

TULE VÕI KOHE: Meelis Mäetalu sõnul on neil autotehnikule tööd pakkuda põhimõtteliselt kohe. MAANUS MASING

TULE VÕI KOHE: Meelis Mäetalu sõnul on neil autotehnikule tööd pakkuda põhimõtteliselt kohe.
MAANUS MASING

Kuressaares tegutsev Aure Autoremont OÜ ootab tööle hakkajat autotehnikut, kel jaguks tööindu ja oskusi võrdselt.

Sisuliselt Saare Selveri nurga taga, Kalevi põik 1 sisehoovis asub Aure autoremonditöökoda. Just seal on praegu heale oskajale autotehnikule püsivat tööd pakkuda. Ettevõtte juht ja omanik Meelis Mäetalu ütleb, et autotehniku leidmine pole just lihtne. Eriti sellisel väikesel ettevõttel kui Aure autoremonditöökoda.

Kogemus võiks olla

Üks tubli tehnik on neil peale Meelise enda veel olemas, ent kuna teine töömeestest suundus hiljuti Soome tööle, vajabki meeskond nüüd lisa. “Esialgu otsin ühte inimest,” ütleb Mäetalu.

Ta märgib, et varem on ta ka täitsa üksi töötanud ja sedamoodi suisa aastaid, kuid üksi päris kõike tööd siiski ära teha ei jaksa. Seetõttu hakkas ta juba mõni aeg tagasi töötajaid juurde otsima. “Sellisel väiksel ettevõttel on tööinimese leidmine keeruline,” tähendab ta. Suurematel autoteenindustel ja -esindustel on töötajaid leida ilmselt lihtsam.

Kuulutusi on Mäetalul töötukassa tööpakkumistes üleval tegelikult isegi kaks ning nende järgi oleks töökojal tarvis nii autotehnikut kui ka autoelektrikut. “Sellist universaalset meest ei ole vist olemas, kes jagaks auto elektripoolt ja teeks hästi ka seda n-ö tavalist tööd – hooldust ja remonti, aga kes teab. Diagnostikat ja elektritööd on tegelikult ikka piisavalt palju,” arutleb ettevõtte juht.

Eelnev töökogemus võiks tööle kandideerijal olemas olla. Või siis vähemalt õpitud oskused. Samas pole alati ka ametikooli “paberist” tolku, sest kui autotehnik üksnes teoorias tugev on, siis autotöökojas ta kuigi palju ära ei tee. Piltlikult öeldes – inimene peab oskama auto mootori lahti võtta ja pärast nõndamoodi kokku panna, et ükski jupp üle ei jää ning auto sõidab.

Töötajat oleks autotöökotta juurde tarvis nii kiiresti kui võimalik. Üks, mida hea autotehnik kindlasti veel oskama peab, on inglise, saksa või vene keel. Meelis Mäetalu sõnutsi on Boschi diagnostikaprogramm nimelt tõlgitud erinevatesse keeltesse, kuid eesti keeles seda pole. Seega peaks autotehnikul mingi võõrkeeleoskus siiski olema. Mäetalu arvab, et inglise keele oskusega töötajat leida ei tohiks ületamatult raske olla, sest inglise keelt on noored ju tavaliselt ikka õppinud.

Töö kiidab tegijat

Aure autoremondil on lähemas tulevikus plaanis tööpinda laiendada ja luua töötajatele ka oma puhkenurk, kus nt isiklikke asju hoida. Praegu sellist eraldi puhketuba töökojal pole, isiklike asjade hoidmiseks on lihtsalt eraldi kapp. “Aga ma arvan, et kes tahab tööd teha, seda tingimused segada ei tohiks,” tähendab Mäetalu. “Olulised on need muidugi, aga küll kõik tuleb.”

Palgast on tööandja valmis lähemalt rääkima iga tööle kandideerijaga. Vihjeks olgu öeldud, et kui tööd teha tahad ja oskad, siis töö ise kiidab tegijat ja sellest lähtuvalt kujuneb ka palganumber.

Tööd jagub Aure autotöökojas esmaspäevast reedeni, nädalavahetused on puhkepäevad. Töökohale kandideerijal on võimalik teha ka proovitööpäev.

Print Friendly, PDF & Email