Peatänava ehitus ukse ees (17)

SEL AASTAL SMUULI RISTINI: Kuressaare peatänav saab abilinnapea Mart Mäekeri sõnul uue ilme mitmes jaos, mahukaimad tööd sealjuures tehakse ära tänavu. MAANUS MASING

SEL AASTAL SMUULI RISTINI: Kuressaare peatänav saab abilinnapea Mart Mäekeri sõnul uue ilme mitmes jaos, mahukaimad tööd sealjuures tehakse ära tänavu.
MAANUS MASING

Kui ehitaja leidmise ja lepingu sõlmimisega probleeme ei teki, võivad Kuressaare peatänava uuendamistööd, milleks linn plaanib kulutada 1,6 miljonit eurot, alata juba mai lõpus.

 

Veebruaris korraldatud lihthankega sõlmiti Tallinna tänava rekonstrueerimise omanikujärelevalve- ja inseneriteenuse osutamiseks leping Skepast&Puhkim AS-iga. Sel nädalal anti linnavalitsuse istungil tänava ümberehitamiseks ehitusluba ja eilsest on avatud ka hankemenetlus “Tallinna tänava rekonstrueerimine” ehitaja leidmiseks.

Kuressaare abilinnapea Mart Mäekeri sõnul võiks tänavaehitus juhul, kui probleeme ei teki, alata juba mai lõpus. “Kogu visuaalne pilt muutub paremaks ja ühtlasemaks, autoliiklus, jalakäijate ja jalgratturite liikumine loogilisemaks ja turvalisemaks. Tekib terviklahendus kõigi liiklejate jaoks,” selgitas ta ümberehitustega kaasnevat.

Tööde käigus rajatakse alates Smuuli ja Tallinna tänava ristmikust kuni linna sissesõidul asuva Kuivastu maantee ringristmikuni täiesti uus tänav ühes kõnniteedega, vahetatakse välja selle alla jääv taristu, ehitatakse kaks uut ringristmikku ning Ringteest kuni Tallinna–Transvaali tänava ristini ehk Ruubi nurgani ka uus kergliiklustee.

Suupärane tükk

“Me oleks võinud ka pikemalt ette võtta, aga tegu on keeruka objektiga, mis mõjutab suuresti ka tänavaäärset kaubandust, seetõttu leidsime, et suuremat suutäit ei hakka võtma,” rääkis Mäeker, kelle sõnul on olemas ka järgmiste etappide ehk Smuuli ristmiku ja Ruubi nurga vahelise tänavalõigu projekt, samuti lahendus, mis puudutab bussijaama ümbrust, sealhulgas Tallinna ja Karja tänava ristmikku. Viimase puhul viitas abilinnapea, et ekspertide soovituse kohaselt on kavas tekitada tänavalõikude ühesuunaliseks muutmisega ümber bussijaama ringliiklus.

Ebamugavustest pole pääsu

Tööde eeldatav maksumus on 1 580 000 eurot. Hankelepingu kestus kokku on 65 kuud, sellest viis kuud on ehitus- ja 60 kuud garantiiperiood. Kõik asfaltkatte ehitustööd tuleb lõpetada hiljemalt nelja kuu jooksul alates hankelepingu jõustumisest.

Tööd on jaotatud kolmeks osaks: Tallinna tn – J. Smuuli tn ringristmik, J. Smuuli tn – Ringtee ja kergliiklustee lõigul Transvaali tn – Ringtee. Millises järjekorras erinevaid osi ehitama hakatakse või võetakse tööd ette ühekorraga, lepitakse Mäekeri sõnul kokku siis, kui ehitaja on leitud. Ebamugavustega tuleb aga suvekuudel selles piirkonnas arvestada nii ehk teisiti, tõdes ta.

Täpsed ümbersõidud ja liiklusskeemid sõltuvad Mäekeri sõnul samuti tööde järjekorrast ja nendest teavitatakse niipea, kui asi on selge. Praegu on kindel, et katkematult tagatakse ehituspiirkonda operatiivsõidukite ligipääs, samuti kinnistuomanike ja linnasisese ühistranspordi liiklus. “Kuna maanteeametil on samuti suur teeremont plaanis, siis hakkab kaugbusside liiklus käima võib-olla Pihtla tee kaudu,” lisas abilinnapea.

Raudtee tänava pikendus

Peatänava ümberehitustööd tingivad muuhulgas ka Raudtee tänava läbimurde kasutuselevõtmise. Tänavalõik, mis praegu on Pihtla teest kividega eraldatud, saab õige kuju ja mustkatte, kuid Mäekeri sõnul on tegu siiski veel ajutise lahendusega. Raudtee tänava pikenduse lõplik väljaehitamine peab ootama aega, kui valmib Pihtla tee ja Talve tänava ristumiskohale kavandatav ringristmik.

Mäekeri sõnul on ka kohalikel ehitusettevõtetel võimalik hankel osaleda, kui nad suudavad ühiselt pakkumise teha. “Aga latti liiga madalale lasta ka ei saa. Maksab kogemus ja professionaalsus.”

 

Print Friendly, PDF & Email