Keskkonnainspektsioon teeb rikkumiste ennetamiseks ja röövpüüdjate tabamiseks veekogudel tugevdatud kontrolli, sest jätkuvalt leidub neid, kes üritavad kala püüda keelatud ajal või kohas.
Saaremaa büroo juhataja Jaak Haamri sõnul on algatatud kümmekond süüteomenetlust, mis on seotud püügiga keeluajal või keelatud kohas. Samuti on märtsist alates eemaldatud ca 40 erinevat püügivahendit kohtadest, kus kalapüük on keelatud – enamasti väikestest jõgedest, kraavidest ja suudmealadelt.
Saaremaa inspektoritel on abiks käinud ka kalastajate seltsi vabatahtlikud.
Pean Jaagust väga lugu, aga antud olukorras on inspektorite tegevus natukene vildakas.
Kalade kudeajal on tähtis, et veekogudest oleks eemaldatud ebaseaduslikud püünised.
Kudealad tuleb süstemaatiliselt läbi käia ja püünised eemaldada ehk kaitsta kudele tulevat kala. Ja kui selle käigus saadakse ka mõni kurikael kätte, on hästi.
Inspektsiooni esmane ülesanne on kaitsta antud ajal kalavaru
Meestel läheb kahjuks üle poole ajast paberite ja arvuti nokkimise peale e röövpüüdjaid Saares nii palju, et ei jõua nad eriti kuhugile :) Elagu EV bürokraatia! Eelmisel – üle eelmisel aastal tulid keeluajal nolgid alamõõdulised haugid kilekotis ülbelt Tooma poe eest läbi ja kõigil bohh :) Seal ju vennad pidevalt püüavad, aga kus on meie inspektorid? Istuvad arvutite taga :)Krt mehed peaksid ikka oma tööd tegema ja selleks peaksid ikka sekretärid vms olema, kes paberimajandusega tegelevad!!!
Siin hiljuti olid isegi mingid pildid tegelastest, kes mõrra lähedal kummipükstega toimetasid. Kuna aga fotoluuraja sellist pilti ei saanud, kus meestel käsi mõrra kalakotist kala võtab, siis need pässid puhtalt pääsesidki. Käisid jõest sigu otsimas või mingi selline seletus vist oli tegevusele.
Aga, eks inspektor on ju ka inimene, kindla peale minek on alati kutseliste kalurite kottimine. Need on ettearvatavad, enamvähem alati kindlal ajal kindlas kohas, eest ära ei jookse ja midagi ju ikka leiab, mille eest trahvi väänata.