Korteriühistute renovee­rimispäev Kuressaares

Eesti korteriühistute liit korraldab tuleval neljapäeval, 21. aprillil Kuressaare linnavalitsuse saalis Tallinna tn 10 Saaremaa korteriühistutele mõeldud infopäeva “Korteriühistute renoveerimispäev Saaremaal”.

Kell 18 algaval infopäeval tutvustatakse kortermajade renoveerimise tingimusi ja edukaid teostamisi. Eesti korteriühistute liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul on põhirõhk just praktilistel näpunäidetel ja kogemuste jagamisel.

Liit prognoosib kevadeks korteriühistute renoveerimisaktiivsuse järsku tõusu, nn Renoveerimiskevadet. Liidule teadaolevalt on väga paljud majad oma ettevalmistustega lõpusirgel, paljud aga KredExisse taotlusi riikliku renoveerimistoetuse saamiseks sisse andmas.

“Korteriühistud on viimaste aastate investeeringutega muutnud asulate pilti värvilisemaks ja kaunimaks. Küttearved on renoveeritud majades jäänud palju väiksemaks. Keskmine küttekulude kokkuhoid on renoveeritud majades olnud ühistute tagasiside kohaselt keskmiselt 40% ja kohati isegi rohkem,” rääkis Jaadla.

Mitmed korteriühistud on just sel kevadel tegemas ettevalmistusi, kasutamaks KredExi soodusmeetmeid maja tervikrenoveerimiseks. KredExi abiga on võimalik saada maja terviklikuks renoveerimiseks toetust kuni 40% vajaminevast summast. See on suur abi – miks mitte seda võimalust kasutada. Kuidas aga toetust taotleda ja milliseid vigu taotluse esitamisel vältida, milline projekt teha, milliseid materjale kasutada ja kuidas valida parim ehitaja, nendele küsimustele püüamegi Saaremaa renoveerimise infopäeval vastuseid anda.

Infopäeva kavaga saab tutvuda EKÜL-i kodulehel www.ekyl.ee. Infopäevale saab end registreerida aadressil ekyl@ekyl.ee või telefonil 62 75 740.

20 aastat tagasi asutatud Eesti korteriühistute liitu kuulub rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Evi Ustel-Hallimäe, Eesti korteriühistute liidu esindaja Saaremaal

 

Print Friendly, PDF & Email