Põnev teaduspäev Kärla põhikoolis

Politseitöötaja Ljudmilla Roi õpilastele politseikoera esitlemas. LAIDI LINDAU

Politseitöötaja Ljudmilla Roi õpilastele politseikoera esitlemas.
LAIDI LINDAU

18. märtsil toimus Kärla põhikoolis teaduspäev ja lisaks sellele veel kolmanda veerandi lõpuaktus. Kõik hakkas pihta kell 8.30 nagu tavalisel koolipäeval ikka. Päeva esimeses pooles olid kavas õpitoad, milleks klassid jaotati kolme rühma: 1.–3. klass, 4.–6. klass ja 7.–9. klass.

Üks õpitubade läbiviijatest oli kooli vilistlane Kristi Selgis projektist “Tagasi kooli!”. Ta rääkis meile ärindusest – müümisest, ostmisest ja klientidega suhtlemisest. Kristi tutvustas meile ka oma ametit, milleks on audiitor rahvusvahelises ettevõttes Statoil. See ametinimetus tundus paljudele algul võõras, aga Kristi seletas selle meile ilusasti lahti.

Tema töö on ettevõtte finantstegevuse kontrollimine ja ta rääkis kõigile oma töökogemustest. Arutlesime veel mitmel erineval teemal, tegime grupitööd ja saime ka küsimusi esitada. Usun, et kõik õppisid Kristilt midagi uut ja huvitavat.

Järgmisena toimus meil esmaabi õpituba, mille viis läbi Mare Kirr. Ta näitas meile elustamisvõtteid, andis näpu-
näiteid, kuidas õnnetuse korral toimida, ja õpetas veel palju huvitavat ja vajalikku inimese keha kohta.

Meile näidati ka üht huvitavat videot südamemassaaži tegemisest. Seal õpetati, et südamemassaaži on kõige parem teha “Stayin’ alive” laulu rütmi järgi. Selle nipi võiks kindlasti kõrva taha panna. Sai ka
proovida südamemassaaži tegemist nuku peal ja sellega tulid poisid hästi toime. Selles õpitoas tasus küll hoolega tähele panna ja paljusid asju meelde jätta, sest kunagi ei tea, millal neid oskusi päriselt vaja läheb.

Kolmandaks oli politsei töötuba, mille läbiviija oli politseinik Ljudmilla koos oma kahe koeraga. Alustuseks tutvustas Ljudmilla meile oma koeri. Üks oli väike narkokoer spanjel Kutt, kes on 10-aastane. Teine oli belgia lambakoer. Ta on 3-aastane ja nimeks Vahva. Mõlemad koerad olid väga toredad ja sõbralikud. Nad kuulasid väga tähelepanelikult perenaise sõna ja näitasid meile oma oskusi, milleks olid mänguasja otsimine, istumine, lamamine ja muud väikesed trikid. Muidugi oli tore koeri paitada ja paljud tegidki seda hea meelega. Küsisime ka küsimusi, millele Ljudmilla lahkelt vastas. Kokkuvõtteks oli see väga lahe õpituba ja kõigil oli lõbus.

Arvan, et kõigile läks teaduspäev vägagi korda ja me saime vaheajale minna mitmete uute teadmistega.

Emili Gabriela De Oliveira, 7. kl

Print Friendly, PDF & Email