Linnavalitsus tahab vallikraavi tühjaks püüda (2)

Kuressaare linnavalitsus plaanib enne rahvusvahelist üleujutusõppust linnuse vallikraavi kalad Ujula või Tori abajasse toimetada. Mõrdade ja võrkudega hakkab kraavist kala püüdma kutseline kalur Kaido Tiit.

Kaido Tiit ütles Saarte Häälele, et tegu on paraja väljakutsega, kuna päris sellist ülesannet pole tal kunagi varem ette tulnud. Paljugi sõltub tema sõnul sellest, mis kalad kraavis sees on, kuid päris tühjaks ei õnnestu kraavi mõistagi püüda. Viimati, kui vallikraavist vett pumbati, olevat sealt saadud ka karpkalu, märkis Tiit. Samuti peaks seal leiduma kokre.

Tiidu sõnul ei tohiks võrku püütud kaladega, ka alamõõdulistega, võrgus suurt midagi juhtuda ja nii on nad võimalik elusalt ja tervelt merre toimetada.

“Teine asi on see, et kes seal on ja kuidas seda kätte saada. Seda ei tea keegi, sest keegi pole päris niimoodi enne püüdnud,” lisas Tiit.

Rahvusvahelise üleujutusõppuse SaareMODEX 2016 käigus pumbatakse Kuressaare kindluse vallikraavist võimalikult palju vett välja. Kaladele jäetakse vett vaid kraavi sügavamatesse osadesse. Konkreetne veeseis kraavis õppuse lõpuks sõltub siiski pumpade võimsusest ja ilmast. Õppus toimub Kuressaares 17.–23. mail.

Kalade väljapüüdmiseks taotleb linnavalitsus keskkonnaministeeriumilt eripüügiluba.  Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu selgitas, et see, kas ka kahvu tuleb kasutada, selgub vee väljapumpamise käigus. Kahvadega püügi organiseerimise eest hoolitseb sellisel juhul linnavalitsus.

 

Print Friendly, PDF & Email