Linnavalitsus: alkoholi ostes näita müüjale dokumenti! (2)

A4_infosiltKuressaare linnavalitsuse ja kohalike ettevõtjate koostöö tulemusena on kauplustes, tanklates, toitlustuskohtades ja ööklubides märtsi lõpust üleval infosildid ja kleebised, mis kutsuvad üles alkoholi ostes dokumenti näitama.

Sõnumiga “Soovid osta alkoholi? Aitäh, et näitad dokumenti!” juhitakse tähelepanu sellele, et alaealistel on alkoholi tarbimine keelatud ja müüjatel on õigus küsida ostjalt isikut tõendavat dokumenti.

Kuressaare linnapea ja kohaliku alkoholipoliitika töörühma juhi Madis Kallase sõnul on tal hea meel selle üle, et teavitustöös on jõutud linnapildis silmaga nähtava tulemuseni.

“Mis puudutab alkoholitemaatikat laiemalt, siis uudistes pea igapäevaselt kajastuvad alkoholitarvitamise tagajärjed näitavad, et seda valdkonda ei saa nädalakski tähelepanuta jätta,” lisas Kallas. Linnapea ütles, et on tänulik kõigile ettevõtjatele, kes on viimase aasta jooksul aktiivselt kaasa mõelnud ja teinud ettepanekuid Kuressaares alkoholiga kaasnevate probleemide ennetamiseks ja vähendamiseks.

“Eraldi tõstan esile need ligi 30 ettevõtet, kes on infosildid ja kleebised alkoholi müügikohtades üles pannud,” rääkis linnapea ja lisas, et ka ülejäänud ettevõtjatel on soovi korral võimalik linnavalitsusest teavitusmaterjale saada.

Aastatel 2014–2016 Kuressaare linnas alkoholi müüvates kohtades läbiviidud vaatluste käigus on selgunud, et kõik müüjad ja teenindajad ei küsi alkoholi osta soovivatelt noortelt vanust tõendavat dokumenti. Noorte oma hinnangul on Kuressaares alkoholi kätte saada lihtne ja suur osa alaealistest kooliõpilastest kinnitab, et neile on alkohoolseid jooke müüdud.

 

Print Friendly, PDF & Email