Tillukesed linlased said sünnikirjad (11)

UUDISHIMULIK POISS: Vanemate Annika Kase ja Janar Linderi sõnul on pisike Jasper Linder rõõmus ja rahulik laps.                MAANUS MASING

UUDISHIMULIK POISS: Vanemate Annika Kase ja Janar Linderi sõnul on pisike Jasper Linder rõõmus ja rahulik laps.
MAANUS MASING

Eile pärastlõunal sai Kuressaare kultuurikeskuses sünnikirja 28 tillukest linnakodanikku.

Mõni minut enne vastuvõttu jälgis pisike Jasper Linder uudishimulikult tema ümber toimuvat.

1. aprillil kahekuuseks saavat poega iseloomustasid isa Janar Linder ja ema Annika Kask rõõmsa ja rahuliku poisina. “Aga näitab ikka välja, kui midagi ei meeldi,” lausus ema. Mõlemad vanemad kinnitasid, et nende pere jaoks on linnavalitsuse korraldatud vastuvõtt tähtis ja rõõmus sündmus. Nii Janari, kes on pärit Võrumaalt ja hiljuti Saaremaale kolinud, kui ka saarlase Kaidi sõnul on Kuressaare elamiseks ja laste kasvatamiseks suurepärane koht. “Siin on mõnus ja rahulik, head koolid ja lasteaiad,” leidsid väikese Jasperi vanemad.

Turvahällis rahulikku und maganud Markus Saarela ei teadnud kohe-kohe algavast pidulikust üritusest midagi. Erinevalt pisikesest Jasper Linderist pole Markus pere esimene laps. Tal on kaks vanemat venda – üks kahe ja poole aastane, teine kaheksane. “Aga temagi on juba suur mees,” ütles isa Mikk Saarela pesamuna kohta. “Muidu on ta vaikne poiss, aga kui gaasivalud on, teeb küll kõva mehehäält,” ütles Markuse ema Kristiine Saarela.

Mikk Saarela hinnangul on noorimate kuressaarlaste vastuvõtt linna poolt ilus žest. Mõnevõrra pidulikumaks muutis linnavalitsuse korraldatud vastuvõtu pere jaoks see, et väike Markus sai just eile kahekuuseks.

Eilsele vastuvõtule olid kutsutud 13 tüdrukut ja 15 poissi, kelle sünd registreeriti ajavahemikus möödunud aasta 1. detsember kuni 29. veebruar 2016. 28 uue linnakodaniku seas oli üks paar kaksikuid.

Lastekaitsespetsialist Karin Oinbergi sõnul võiks laste arv suurem olla, ent 28 on tavapärasele lähedal.

Print Friendly, PDF & Email