Workboats plaanib uut suurt tootmishoonet

Nasval tegutsev Baltic Workboats on esitanud Lääne-Saare vallale projekteerimistingimuste taotlused, mille kohaselt tahab laevaehitusfirma rajada uue dokibasseini ja muu hulgas ka täiesti uue tootmishoone.

Eskiisprojekti kohaselt käsitleb eskiislahendus Nasva sadama olemasoleva territooriumi laiendamist kuni OÜ Moreen mereala liivamaardlani. Projektis on märgitud, et vastav kokkulepe ühistest piiridest on allkirjastatud 2010. aastal ning kokkuleppe osapooled olid AS Baltic Workboats, OÜ Moreen, toonane Kaarma vald ja keskkonnaministeerium.

Territooriumi laiendus on projekti andmeil laevaehitusfirmale vajalik, tingitud ettevõtte kasvavatest tootmismahtudest ja ehitatavate laevade suurenenud mõõtmetest. Plaanitavas laienemisetapis rajatakse soetatud laevade veeskamisseadmele vastav 15,5 meetrit lai ja 50 meetrit pikk dokibassein, samuti täiendav 100 meetrit pikk ja 30 meetrit lai tootmishoone. Uus tootmishoone peaks olema 25 meetrit kõrge.

Samuti märgitakse eskiisprojektis, et olemasolev sadama graniitkividest nõlvakindlustus kaidel teisaldatakse ja ladustatakse territooriumile. Lõhatud paest plaanitakse merre ehitada viie meetri laiune muldkeha ning seejärel taastada lainetuse ja rüsijää kaitseks graniidist nõlvakindlustus.

Täiendava maa-ala täiteks on plaanis kasutada sadama akvatooriumist ja kõrvalasuvast OÜ Moreen liivamaardlast pärit täiteliiva.

Print Friendly, PDF & Email