Saarte Liinid hakkab rekonstrueerima Triigi sadama kaid

Riigile kuuluv AS Saarte Liinid on käivitanud hanke Triigi sadama kai rekonstrueerimiseks ja akvatooriumi süvendustöödeks.

Rekonstrueerimistööde raames kohandatakse olemasolev parvlaeva kai 2017. aastal liinile tuleva Norra-tüüpi rambisüsteemiga laeva jaoks ning lisaks rajatakse N-poole täiendav parvlaeva kai. Tööd tehakse ära töötava sadama tingimustes, mis tähendab, et kogu rekonstrueerimistööde perioodi jooksul tuleb tagada laevaliikluse tõrgeteta toimumine.

Esmalt tuleb valmis ehitada sadamakai N-poolne külg ehk ligikaudu 80 meetrit uut kailiini. Esmaste tööde mahtu kuuluvad ka sadama akvatooriumi süvendustööd. Seejärel rekonstrueeritakse analoogselt sadamakai S-poolne külg ehk ligikaudu 71 meetrit kailiini.

Hankel osalemiseks peab pakkuja netokäive aastail 2012.–2014. olema igal majandusaastal olnud vähemalt 3 miljonit eurot. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 18. aprill.

Eelmisel aastal kirjutas Saarte Hääl, et Saarte Liinid alustab seitsme sadama rekonstrueerimistöid, projekti kogumaksumus on 10,5 miljonit eurot.

Lisaks kai rekonstrueerimisele ja süvendustöödele kavandas Saarte Liinid sadamasse rajada nõuetele vastava slipi väikelaevade veeskamiseks ja uued WC-d avalikuks kasutamiseks ning remontida sadamahoone.

10,5 miljonit eurot maksva projekti raames uuendatakse lisaks Triigile Heltermaa, Rohuküla, Sviby, Sõru, Naissaare ja Kihnu sadam. Triigi sadama tööde maksumus on 1,64 miljonit eurot.

Print Friendly, PDF & Email