Ruhnlane süüdistab vallavanemat (7)

SÜÜDISTAB: Kaarel Lauk. TÕRJUB: Jaan Urvet. SAARTE HÄÄLE ARHIIV

SÜÜDISTAB: Kaarel Lauk.  TÕRJUB: Jaan Urvet.
SAARTE HÄÄLE ARHIIV

Saare elu kajastavasse Ruhnu blogisse ilmus eile Kaarel Laugu postitus pealkirjaga “Kuidas vallavanem Jaan valla raha kandib ja dokumente võltsib”.

Pikemas kirjatükis süüdistab vallavolikogu asendusliige Kaarel Lauk Ruhnu vallavanemat Jaan Urvetit meili teel peetud vallavalitsuse protokolli võltsimises, riigihanke seaduse rikkumises ja valla pearaamatupidaja Ülle Jõgi tagakiusamises. Ära mainitakse ka vallasekretär Tiina Allik.

“Ruhnu valla dokumentide võltsimine Jaani ja Tiina poolt on ennekuulmatu ja tingimusteta lubamatu. Täpselt samaväärselt on lubamatu Jaani poolt ebaseaduslike lepingute sõlmimine ja tema ebaseaduslikest tegudest teada andnud pearaamatupidaja kohta distsiplinaarmenetluse (loe: vallandamine) alustamine.

Jaani kohta peab kindlasti võimalikult kiiresti seisukoha võtma vallavolikogu. Kindlasti oleks mõistlik mõlema valla ametniku kohta kuriteoteate esitamine: Jaani puhul ebaseaduslik valla raha kantimine teda ametisse valinud ja ametis hoidvale volikogu liikmele Andres Keskpaigale (ehk siis sulaselge korruptsioon), Jaani ja Tiina mõlema puhul dokumentide võltsimine,” kirjutatakse postituses.

Vallavanem Jaan Urvet kinnitas, et blogipostituse näol on tegemist inimese vabatahtliku arvamusavaldusega, mis paraku paika ei pea.

“Mina olen lähtunud Ruhnu hankemäärusest,” kinnitas Urvet. “Minul vallavanemana on õigus sõlmida kolme pakkumise korral kõige odavama pakkumuse põhjal leping kuni 10 000 euro ulatuses. Üle selle algab vallavalitsuse tasand. Raamatupidajasse puutuv on tööandja ja -võtja vaheline suhe. Pealegi pole veel mingit vallandamisotsust tehtud, vaid käib distsiplinaarkaristuse menetlemine,” rõhutas vallavanem.

Raamatupidaja väljaütlemistes nägi Urvet otsest pahatahtlikkust nii tema enda, vallavolinike kui ka vallaelanike vastu. “Mina tööandjana ei saa seda tolereerida,” märkis Urvet.

Seda, et valla dokumendiregistris olevaid elektroonilisi dokumente oleks kuidagi muudetud, Urvet võimalikuks ei pidanud.

“Need on avalikult üleval ja te saate neid sealt lugeda, ma ei usu, et neid kuidagi muudetud on, märge on “lõpetatud”, mitte “muudetud”,” oli vallavanem imestunud.

Kirjatüki autori vastu ta esialgu kusagile kaebust esitada ei kavatse.

“Kogu vastutus lasub minu meelest blogi väljaandjatel. Nemad peavad otsustama, kas seal kajastatakse saare elu või esi-
tatakse valeandmeid ja otsest laimu,” rõhutas vallavanem.

Blogipostituse teinud Kaarel Lauk jäi eile tabamatuks. Ei vastanud ta telefonile ega elektronkirjale.

Print Friendly, PDF & Email